Facebook nis portalin e të rinjve

Nga Redaksia.B 15.05.2018 10:23

Facebook hapi një portal të ri për të rinjtë.

Kështu që të rinjtë – nga 13 vjeç mund të përdorin Facebook – dhe ta kuptojnë shërbimin.

Facebook tani ka nisur portalin e vet të të rinjve. Ai shpjegon në terma të thjeshtë se si Facebook merret me të dhënat dhe sa përgjegjësi mbajnë vetë përdoruesit kur ata vendosin diçka rreth vetes së tyre.

Ky portal i ri ka edhe pyetje ku herë pas here i bën pyetje të rinjve dhe sigurisht tregon edhe kujdes ndaj tyre.

Tashme duket se Facebook po tregon kujdes më të madh ndaj përdoruesve të tij, sidomos atyre të rinjve.

Nga Redaksia.B 15.05.2018 10:23
Shkruaj Koment

Asnjë koment

Ende nuk ka komente!

Më lejoni tju them një histori të trishtuar! Ende nuk ka komente, por mund të jeni i pari që e komentoni këtë artikull.

Shkruaj një koment
Shiko të gjitha komentet

Shkruaj Koment

Hyrje

Fushat e patjetërsuara janë të shënuara me *

Nëse nuk jeni të regjistruar, atëherë klikoni Regjistro!

Para se të dërgoni komentin Tuaj ju lutemi që t’i përmbaheni rregullave të mëposhtme:

Mendimet e shprehura në komente janë opinione private të autorëve të komentit dhe nuk pasqyrojnë pikëpamjet e redaksisë së portalit informativ Titulli.

Gjithashtu lusim lexuesit e portalit Titulli që gjatë shkruarjes së komentit t’i përmbahen drejtshkrimit.

Redaksia mbanë të drejtën e mos aprovimit të komenteve me përmbajtje fyese, që janë vulgare, kërcënuese, raciste si dhe ato të cilat bëjnë thirrje në urrejtje etnike dhe nuk kontribuojnë në komunikim normal mes lexuesve të këtij portali.

Komentet që nuk kanë të bëjnë me temën dhe kanë përmbajtje të papërshtatshme rreth jetës private të personit në artikull, apo fyerje në autorët e tekstit si dhe anëtarët e redaksisë, nuk do të aprovohen.

Vërejtje: Për të dërguar komentin së pari duhet të regjistroheni me emrin (pseudonimin), me të cilin pas aprovimit nga redaksia, këtë emër unik (pseudonim) mund ta shfrytëzoni për dhënien e opinionit tuaj në hapësirën për komentim.