E kryer, Ancelotti te Napoli?

Nga Redaksia.B 15.05.2018 09:13

Vetëm një ditë pasi ai ishte i lidhur fortë me rolin e trajnerit, Carlo Ancelotti njoftohet se është pajtuar të bëhet trajneri i ardhshëm i Napolit.

U raportua të dielën se pronari i Napolit, Aurelio De Laurentiis kishte disa telefonata me Ancelottin dhe do të takoheshin më 21 maj.

Megjithatë, mediumit CalcioNapoli24 ka shkuar një hap më tej duke pretenduar se ish-trajneri i Milanit dhe Real Madridit do të nënshkruajnë edhe një kontratë me Napolin këtë javë.

Faqja e internetit shpjegon se 58-vjeçari e ka pranuar projektin e Napolit për një muaj dhe dëshiron ta përfaqësojë klubin, ndërsa ai kishte nevojë për bindje të pakta. 

Për më tepër, ai do të jetë i lumtur që Cristiano Giuntioli të qëndroj si drejtor sportiv, me qëllim të ruajtjes së thelbit të ekipit të parë të Napolit. Maurizio Sarri është duke kërkuar punësim diku tjetër, ku skuadra më e përfolur është ajo angleze, Chelsea.

Megjithatë, mediumi italian La Repubblica paralajmëron se asnjë klub nuk ka treguar deri më tani gatishmërinë për të paguar klauzolën e lirimit prej tetë milionë eurosh.

Ancelotti në të kaluarën ka drejtuar edhe skuadra tjera të mëdha si Chelsea, Paris Saint-Germain dhe Bayern Munichu, ku nuk kanë munguar trofetë. 

Nga Redaksia.B 15.05.2018 09:13
Shkruaj Koment

Asnjë koment

Ende nuk ka komente!

Më lejoni tju them një histori të trishtuar! Ende nuk ka komente, por mund të jeni i pari që e komentoni këtë artikull.

Shkruaj një koment
Shiko të gjitha komentet

Shkruaj Koment

Hyrje

Fushat e patjetërsuara janë të shënuara me *

Nëse nuk jeni të regjistruar, atëherë klikoni Regjistro!

Para se të dërgoni komentin Tuaj ju lutemi që t’i përmbaheni rregullave të mëposhtme:

Mendimet e shprehura në komente janë opinione private të autorëve të komentit dhe nuk pasqyrojnë pikëpamjet e redaksisë së portalit informativ Titulli.

Gjithashtu lusim lexuesit e portalit Titulli që gjatë shkruarjes së komentit t’i përmbahen drejtshkrimit.

Redaksia mbanë të drejtën e mos aprovimit të komenteve me përmbajtje fyese, që janë vulgare, kërcënuese, raciste si dhe ato të cilat bëjnë thirrje në urrejtje etnike dhe nuk kontribuojnë në komunikim normal mes lexuesve të këtij portali.

Komentet që nuk kanë të bëjnë me temën dhe kanë përmbajtje të papërshtatshme rreth jetës private të personit në artikull, apo fyerje në autorët e tekstit si dhe anëtarët e redaksisë, nuk do të aprovohen.

Vërejtje: Për të dërguar komentin së pari duhet të regjistroheni me emrin (pseudonimin), me të cilin pas aprovimit nga redaksia, këtë emër unik (pseudonim) mund ta shfrytëzoni për dhënien e opinionit tuaj në hapësirën për komentim.