“Komunalia” do të filloje grumbullimin e mbeturinave edhe në vendbanime tjera të komunës së Bujanocit

Nga Redaksia 15.05.2018 09:12

Ndërmarrja publike “Komunalia” ka të punësuar afro 195 punëtorë ndërsa planifikon që këtë vit të fillojë më grumbullimin e mbeturinave edhe në vendbanime tjera të territorit të komunës së Bujanocit.

Ilir Taipi, drejtor teknik në këtë ndërmarrje gjatë bisedës për Titulli.com u shpreh se Brenda vitit 2018 pritet të që shërbime të reja në vendbanime të ndryshme.

“Me plan programin për vitin 2018 kemi paraparë edhe shtrirjen e shërbimeve për grumbullimin e mbeturinave në vendbanimet tjera por në mungesë të mekanizmit nuk po mundemi ta realizojmë”, tha Taipi.

Sipas tij kjo mundë të kruhet pasi të përfitojnë ndonjë donacion që ja mundëson shërbimet. 

“Mbetemi në pritje të ndonjë donacioni i cili do të na mundësonte pajisjen me mekanizmin e nevojshëm ne do bëjmë edhe grumbullimin e mbeturinave në vendbanimet tjera të komunës së Bujanocit”, u shpreh Taipi. 

Grumbullimi i mbeturinave shpeshherë ka shkaktuar paknaqësi edhe te qytetarët në Bujanoc për mos kryerje të shërbimeve me kohë nga Komunalia.

Komunalia si ndërmarrje publike lokal kryen edhe shërbimet e distribuimit të ujit, mirëmbajtjen e kanalizimit, gjelbërimin dhe pastrimi i qytetit, mirëmbajtja e varrezave, shërbimi i ngrohtores, shërbimi i parkingut dhe shërbime tjera./Titulli.com/

Nga Redaksia 15.05.2018 09:12
Shkruaj Koment

Asnjë koment

Ende nuk ka komente!

Më lejoni tju them një histori të trishtuar! Ende nuk ka komente, por mund të jeni i pari që e komentoni këtë artikull.

Shkruaj një koment
Shiko të gjitha komentet

Shkruaj Koment

Hyrje

Fushat e patjetërsuara janë të shënuara me *

Nëse nuk jeni të regjistruar, atëherë klikoni Regjistro!

Para se të dërgoni komentin Tuaj ju lutemi që t’i përmbaheni rregullave të mëposhtme:

Mendimet e shprehura në komente janë opinione private të autorëve të komentit dhe nuk pasqyrojnë pikëpamjet e redaksisë së portalit informativ Titulli.

Gjithashtu lusim lexuesit e portalit Titulli që gjatë shkruarjes së komentit t’i përmbahen drejtshkrimit.

Redaksia mbanë të drejtën e mos aprovimit të komenteve me përmbajtje fyese, që janë vulgare, kërcënuese, raciste si dhe ato të cilat bëjnë thirrje në urrejtje etnike dhe nuk kontribuojnë në komunikim normal mes lexuesve të këtij portali.

Komentet që nuk kanë të bëjnë me temën dhe kanë përmbajtje të papërshtatshme rreth jetës private të personit në artikull, apo fyerje në autorët e tekstit si dhe anëtarët e redaksisë, nuk do të aprovohen.

Vërejtje: Për të dërguar komentin së pari duhet të regjistroheni me emrin (pseudonimin), me të cilin pas aprovimit nga redaksia, këtë emër unik (pseudonim) mund ta shfrytëzoni për dhënien e opinionit tuaj në hapësirën për komentim.