Unitedi ka gati ofertën për Bale, përfshinë edhe Martialin

Nga Redaksia.B 15.05.2018 09:09

Manchester United ka bërë gati ofertën që do t’ia bëjë Real Madridit për yllin uellsian, Gareth Bale.            

Djajtë e Kuq kanë përfunduar në vendin e dytë në Ligën Premier dhe janë në finale të Kupës FA, ku do të takohen me Chelsean.

 

Megjithatë, dështimi në Ligën e Kampionëve ka bërë që drejtuesit e Djajve të Kuq të mendojnë përforcimin e skuadrës gjatë afatit kalimtar veror. Emri i yllit të Real Madridit, Bale, është njëri nga më të kërkuarit e skuadrës nga Old Trafford.

Sipas mediumeve spanjolle, Unitedi ka bërë gati ofertën që do ta bëjë në drejtim të Mbretërve për sulmuesin e tyre anësor.

Mediumi Don Balon raporton se klubi i madha anglez ka përgatitur 60 milionë euro dhe plus një lojtar për shërbimet e Bale.

Bale ka gjetur vështirësi të luaj këtë sezon nën drejtimin e Zinedine Zidanes dhe thuhet se ka kërkuar një largim nga Santiago Bernabeu këtë verë. 

Djajtë e Kuq besojnë se me ofrimin e Anthony Martial në marrëveshje do të ndihmojë në uljen e çmimit të kërkuar nga Reali prej 100 milionë eurosh. 

Nga Redaksia.B 15.05.2018 09:09
Shkruaj Koment

Asnjë koment

Ende nuk ka komente!

Më lejoni tju them një histori të trishtuar! Ende nuk ka komente, por mund të jeni i pari që e komentoni këtë artikull.

Shkruaj një koment
Shiko të gjitha komentet

Shkruaj Koment

Hyrje

Fushat e patjetërsuara janë të shënuara me *

Nëse nuk jeni të regjistruar, atëherë klikoni Regjistro!

Para se të dërgoni komentin Tuaj ju lutemi që t’i përmbaheni rregullave të mëposhtme:

Mendimet e shprehura në komente janë opinione private të autorëve të komentit dhe nuk pasqyrojnë pikëpamjet e redaksisë së portalit informativ Titulli.

Gjithashtu lusim lexuesit e portalit Titulli që gjatë shkruarjes së komentit t’i përmbahen drejtshkrimit.

Redaksia mbanë të drejtën e mos aprovimit të komenteve me përmbajtje fyese, që janë vulgare, kërcënuese, raciste si dhe ato të cilat bëjnë thirrje në urrejtje etnike dhe nuk kontribuojnë në komunikim normal mes lexuesve të këtij portali.

Komentet që nuk kanë të bëjnë me temën dhe kanë përmbajtje të papërshtatshme rreth jetës private të personit në artikull, apo fyerje në autorët e tekstit si dhe anëtarët e redaksisë, nuk do të aprovohen.

Vërejtje: Për të dërguar komentin së pari duhet të regjistroheni me emrin (pseudonimin), me të cilin pas aprovimit nga redaksia, këtë emër unik (pseudonim) mund ta shfrytëzoni për dhënien e opinionit tuaj në hapësirën për komentim.