Arsene Wenger: Dua projekt afatshkurtër, por që sjell sukses të shpejt

Nga Redaksia.B 15.05.2018 09:05

Arsene Wenger pas 22 vjetëve të drejtimit të Arsenalit, gjatë fundjavës ka zhvilluar ndeshjen e fundit në krye të klubit londinez.

Trajneri francez ka pohuar për mediat britanike se po kërkon një projekt “afat-shkurtër”.

Strategu 68-vjeçar thotë se tashmë ka marrë oferta, por nuk ka pasur kohë që ta analizojë ndonjërin prej tyre pasi që i ishte përkushtuar deri në fund punës te Gunners.

Cilido qoftë ekipi i ardhshëm, ai dëshiron një rol ku përparimi mund të bëhet me shpejtësi.

“Unë do ta konsiderojë një projekt të fortë dhe ka kuptim. Projekt që ka mjetet për të përmbushur edhe ambiciet e tij, sepse me moshën që kam, nuk mund të punoj më shumë se 20 vjet”, tha Wenger për RMC Sport .

“Pra, një projekt që është i arritshëm në afat të shkurtër, por që ka kuptim afatgjatë. Unë do të vendos për të ardhmen për disa ditë dhe këtë do t’ua bëj të ditur”, tha francezi.

Ndryshe, mediat kanë raportuar se trajneri mund ta merr drejtimin e francezëve të Paris Saint-Germain.

Nga Redaksia.B 15.05.2018 09:05
Shkruaj Koment

Asnjë koment

Ende nuk ka komente!

Më lejoni tju them një histori të trishtuar! Ende nuk ka komente, por mund të jeni i pari që e komentoni këtë artikull.

Shkruaj një koment
Shiko të gjitha komentet

Shkruaj Koment

Hyrje

Fushat e patjetërsuara janë të shënuara me *

Nëse nuk jeni të regjistruar, atëherë klikoni Regjistro!

Para se të dërgoni komentin Tuaj ju lutemi që t’i përmbaheni rregullave të mëposhtme:

Mendimet e shprehura në komente janë opinione private të autorëve të komentit dhe nuk pasqyrojnë pikëpamjet e redaksisë së portalit informativ Titulli.

Gjithashtu lusim lexuesit e portalit Titulli që gjatë shkruarjes së komentit t’i përmbahen drejtshkrimit.

Redaksia mbanë të drejtën e mos aprovimit të komenteve me përmbajtje fyese, që janë vulgare, kërcënuese, raciste si dhe ato të cilat bëjnë thirrje në urrejtje etnike dhe nuk kontribuojnë në komunikim normal mes lexuesve të këtij portali.

Komentet që nuk kanë të bëjnë me temën dhe kanë përmbajtje të papërshtatshme rreth jetës private të personit në artikull, apo fyerje në autorët e tekstit si dhe anëtarët e redaksisë, nuk do të aprovohen.

Vërejtje: Për të dërguar komentin së pari duhet të regjistroheni me emrin (pseudonimin), me të cilin pas aprovimit nga redaksia, këtë emër unik (pseudonim) mund ta shfrytëzoni për dhënien e opinionit tuaj në hapësirën për komentim.