Vuçiq; Ndarja e Kosovës do të hapte kutinë e Pandorës, Perëndimi kundër

Nga Redaksia 14.05.2018 20:55

Kosova vazhdon të jetë pengesë për anëtarësimin e Serbisë për në Bashkimin Evropian. Kështu tha të hënën presidenti serb Aleksandar Vuciç. Ai tha se Serbia po shpreson që të bashkohet në BE në vitin 2025 por që në të njëjtën kohë me Malin e Zi. Vuciç, tutje është deklaruar edhe për bisedat që i ka pasur me vendet perëndimore rreth çështjes së ndarjes së Kosovës.

Ai thotë se bashkësia ndërkombëtare e ka quajtur si të rrezikshme idenë për ndarje dhe është deklaruar se ideja e ndarjes së Kosovës sipas vendeve perëndimore është zgjidhja më e keqe.

“Gjëja më e rrezikshme është të kemi një konflikt të ngrirë, sepse një ditë dikush mund ta zhbëjë atë”, ka thënë Vuçiç për AFP.

“Po e dëgjoj Perëndimin duke thënë se kjo do të ishte zgjidhja më e keqe sepse do të hapte kutinë e Pandorës, por vendet perëndimore hapën kutinë e Pandorës 10 vjet më parë duke e njohur Kosovën si një shtet të pavarur”, ka deklaruar në dund presidenti serb.

Nga Redaksia 14.05.2018 20:55
Shkruaj Koment

Asnjë koment

Ende nuk ka komente!

Më lejoni tju them një histori të trishtuar! Ende nuk ka komente, por mund të jeni i pari që e komentoni këtë artikull.

Shkruaj një koment
Shiko të gjitha komentet

Shkruaj Koment

Hyrje

Fushat e patjetërsuara janë të shënuara me *

Nëse nuk jeni të regjistruar, atëherë klikoni Regjistro!

Para se të dërgoni komentin Tuaj ju lutemi që t’i përmbaheni rregullave të mëposhtme:

Mendimet e shprehura në komente janë opinione private të autorëve të komentit dhe nuk pasqyrojnë pikëpamjet e redaksisë së portalit informativ Titulli.

Gjithashtu lusim lexuesit e portalit Titulli që gjatë shkruarjes së komentit t’i përmbahen drejtshkrimit.

Redaksia mbanë të drejtën e mos aprovimit të komenteve me përmbajtje fyese, që janë vulgare, kërcënuese, raciste si dhe ato të cilat bëjnë thirrje në urrejtje etnike dhe nuk kontribuojnë në komunikim normal mes lexuesve të këtij portali.

Komentet që nuk kanë të bëjnë me temën dhe kanë përmbajtje të papërshtatshme rreth jetës private të personit në artikull, apo fyerje në autorët e tekstit si dhe anëtarët e redaksisë, nuk do të aprovohen.

Vërejtje: Për të dërguar komentin së pari duhet të regjistroheni me emrin (pseudonimin), me të cilin pas aprovimit nga redaksia, këtë emër unik (pseudonim) mund ta shfrytëzoni për dhënien e opinionit tuaj në hapësirën për komentim.