Qeveria e Serbisë shkarkon Adem Hoxhën nga posti i “kryetarit të Komunës së Gorës”

Nga Redaksia.B 11.05.2018 11:38

Qeveria e Serbisë në një takim të ditës së enjte ka shkarkuar Adem Hoxhën nga posti i “Kryetarit të Autoritetit të Përkohshëm të Komunës së Gorës” në Kosovë.

Sipas mediave serbe, përcjell Telegrafi, “Hoxha ishte në krye të pushtetit lokal që funksionon në sistemin e Republikës së Serbisë të ngritur në vitin 2013”.

Siç shkruan “Politika”, shkarkimi i tij u konfirmua nga Zyrës për Kosovë, me iniciativën e së cilës thuhet se edhe është shkarkuar “kryetari i komunës më jugore në Kosovë”.

Zyra thotë se në periudhën e ardhshme do të dihet se kush do të trashëgojë Hoxhën në këtë detyrë.

Po siç shkruan tutje “Politika”, Hoxha, deputet i Partisë së Bashkuar Gorane në Kuvendin e Kosovës, nga banorët goranë, “ka një kohë që akuzohet se është duke punuar në dëm të tyre si dhe të Beogradit”.

Dhe lëvizja e “papëlqyer” nga Beogradi e Hoxhës ka qenë një ditë më parë, ku siç thuhet, në festimin tradicional të Shën Gjergjit ai priti përfaqësues të lartë të institucioneve të Kosovës.

Nga Redaksia.B 11.05.2018 11:38
Shkruaj Koment

Asnjë koment

Ende nuk ka komente!

Më lejoni tju them një histori të trishtuar! Ende nuk ka komente, por mund të jeni i pari që e komentoni këtë artikull.

Shkruaj një koment
Shiko të gjitha komentet

Shkruaj Koment

Hyrje

Fushat e patjetërsuara janë të shënuara me *

Nëse nuk jeni të regjistruar, atëherë klikoni Regjistro!

Para se të dërgoni komentin Tuaj ju lutemi që t’i përmbaheni rregullave të mëposhtme:

Mendimet e shprehura në komente janë opinione private të autorëve të komentit dhe nuk pasqyrojnë pikëpamjet e redaksisë së portalit informativ Titulli.

Gjithashtu lusim lexuesit e portalit Titulli që gjatë shkruarjes së komentit t’i përmbahen drejtshkrimit.

Redaksia mbanë të drejtën e mos aprovimit të komenteve me përmbajtje fyese, që janë vulgare, kërcënuese, raciste si dhe ato të cilat bëjnë thirrje në urrejtje etnike dhe nuk kontribuojnë në komunikim normal mes lexuesve të këtij portali.

Komentet që nuk kanë të bëjnë me temën dhe kanë përmbajtje të papërshtatshme rreth jetës private të personit në artikull, apo fyerje në autorët e tekstit si dhe anëtarët e redaksisë, nuk do të aprovohen.

Vërejtje: Për të dërguar komentin së pari duhet të regjistroheni me emrin (pseudonimin), me të cilin pas aprovimit nga redaksia, këtë emër unik (pseudonim) mund ta shfrytëzoni për dhënien e opinionit tuaj në hapësirën për komentim.