Portieri i Manchester City hyn në Librin e Rekordeve Guiness

Nga Redaksia.B 11.05.2018 10:37

Portieri i Machester City, Ederson Moraes, ka hyrë në Librin e Rekordeve Guiness.

Braziliani, i cili u ble me kërkesë të Pep Guardiolës për 40 milionë euro, ka arritur që të fitojë që në sezonin e parë titullin kampion në Premier League dhe të vendosë një rekord botëror, transmeton TCH.

Bëhet fjalë për rekordin e rivënies fundore më të gjatë. Ederson e dërgoi topin me këmbë 75,33 metra larg. Nuk është qartësuar se kur ka ndodhur kjo, por mediat braziliane thonë se bëhet fjalë për një rivënie fundore në ndeshjen Manchester City-Tottenham, në International Champions Cup.

Nga Redaksia.B 11.05.2018 10:37
Shkruaj Koment

Asnjë koment

Ende nuk ka komente!

Më lejoni tju them një histori të trishtuar! Ende nuk ka komente, por mund të jeni i pari që e komentoni këtë artikull.

Shkruaj një koment
Shiko të gjitha komentet

Shkruaj Koment

Hyrje

Fushat e patjetërsuara janë të shënuara me *

Nëse nuk jeni të regjistruar, atëherë klikoni Regjistro!

Para se të dërgoni komentin Tuaj ju lutemi që t’i përmbaheni rregullave të mëposhtme:

Mendimet e shprehura në komente janë opinione private të autorëve të komentit dhe nuk pasqyrojnë pikëpamjet e redaksisë së portalit informativ Titulli.

Gjithashtu lusim lexuesit e portalit Titulli që gjatë shkruarjes së komentit t’i përmbahen drejtshkrimit.

Redaksia mbanë të drejtën e mos aprovimit të komenteve me përmbajtje fyese, që janë vulgare, kërcënuese, raciste si dhe ato të cilat bëjnë thirrje në urrejtje etnike dhe nuk kontribuojnë në komunikim normal mes lexuesve të këtij portali.

Komentet që nuk kanë të bëjnë me temën dhe kanë përmbajtje të papërshtatshme rreth jetës private të personit në artikull, apo fyerje në autorët e tekstit si dhe anëtarët e redaksisë, nuk do të aprovohen.

Vërejtje: Për të dërguar komentin së pari duhet të regjistroheni me emrin (pseudonimin), me të cilin pas aprovimit nga redaksia, këtë emër unik (pseudonim) mund ta shfrytëzoni për dhënien e opinionit tuaj në hapësirën për komentim.