Të rinjtë që hynë në Facebook para gjumit, kanë nota më të ulëta

Nga Redaksia.B 11.05.2018 09:11

Artikujt më të lexuar

Artikujt e ngjashëm

Prindërit kanë arsye të brengosen, nëse fëmijët e tyre nuk e lëshojnë telefonin nga dora, duke biseduar me miq në rrjete sociale.

Është gjetur se, nëse hyhet në Facebook 30 minuta para gjumit, përformanca në klasë është shumë më e ulët, transmeton Telegrafi.

Sipas studiuesve nga Universiteti i Londrës, rrjeti social e stimulon trurin më shumë se që duhet, duke e bërë të vështirë gjumin.

 

Adoleshentët që nuk e marrin dhjetë orët e duhura me gjumë, e kanë vështirë të nesërmen në shkollë.

Në hulumtimin e bërë me të rinj 16 dhe 19-vjeçar, është gjetur se 70 për qind e atyre që kanë hyrë në rrjete sociale para gjumit, kanë pasur nota më të ultra për 20 për qind.

Nga Redaksia.B 11.05.2018 09:11
Shkruaj Koment

Asnjë koment

Ende nuk ka komente!

Më lejoni tju them një histori të trishtuar! Ende nuk ka komente, por mund të jeni i pari që e komentoni këtë artikull.

Shkruaj një koment
Shiko të gjitha komentet

Shkruaj Koment

Hyrje

Fushat e patjetërsuara janë të shënuara me *

Nëse nuk jeni të regjistruar, atëherë klikoni Regjistro!

Para se të dërgoni komentin Tuaj ju lutemi që t’i përmbaheni rregullave të mëposhtme:

Mendimet e shprehura në komente janë opinione private të autorëve të komentit dhe nuk pasqyrojnë pikëpamjet e redaksisë së portalit informativ Titulli.

Gjithashtu lusim lexuesit e portalit Titulli që gjatë shkruarjes së komentit t’i përmbahen drejtshkrimit.

Redaksia mbanë të drejtën e mos aprovimit të komenteve me përmbajtje fyese, që janë vulgare, kërcënuese, raciste si dhe ato të cilat bëjnë thirrje në urrejtje etnike dhe nuk kontribuojnë në komunikim normal mes lexuesve të këtij portali.

Komentet që nuk kanë të bëjnë me temën dhe kanë përmbajtje të papërshtatshme rreth jetës private të personit në artikull, apo fyerje në autorët e tekstit si dhe anëtarët e redaksisë, nuk do të aprovohen.

Vërejtje: Për të dërguar komentin së pari duhet të regjistroheni me emrin (pseudonimin), me të cilin pas aprovimit nga redaksia, këtë emër unik (pseudonim) mund ta shfrytëzoni për dhënien e opinionit tuaj në hapësirën për komentim.