Shtetet nga nata e dytë që kualifikohen në finalen e “Eurovision 2018”

Nga Redaksia.B 11.05.2018 09:01

Ka përfunduar suksesshëm edhe nata e dytë gjysmëfinale e “Eurovision 2018”.

Nga 18 shtete sa konkurruan në natën e sotme, 10 prej tyre ia dolën të kualifikohen për në finalen e madhe, e cila mbahet të shtunën më 12 maj.

 

Në finale u kualifikuan 10 shtetet më të votuara nga juria dhe publiku, teksa me to sot u kompletua lista prej 26 shteteve që përbëjnë numrin e performancve të natës finale.

Kujtojmë që pjesë e finales këtë vit janë tre shqiptarë: Eugent Bushpepa që përfaqëson Shqipërinë, Eleni Foureira që përfaqëson Qipron dhe Ermal Meta, që së bashku me Fabrizio Moron përfaqësojnë Italinë.

Kjo është lista me 10 shtetet e natës së dytë gjysmëfinale që arritën të kualifikohen për në finalen e “Eurovision 2018”:

Serbia
Moldavia
Hungaria
Ukraina
Suedia
Australia
Norvegjia
Danimarka
Sllovenia
Holanda. 

Nga Redaksia.B 11.05.2018 09:01
Shkruaj Koment

Asnjë koment

Ende nuk ka komente!

Më lejoni tju them një histori të trishtuar! Ende nuk ka komente, por mund të jeni i pari që e komentoni këtë artikull.

Shkruaj një koment
Shiko të gjitha komentet

Shkruaj Koment

Hyrje

Fushat e patjetërsuara janë të shënuara me *

Nëse nuk jeni të regjistruar, atëherë klikoni Regjistro!

Para se të dërgoni komentin Tuaj ju lutemi që t’i përmbaheni rregullave të mëposhtme:

Mendimet e shprehura në komente janë opinione private të autorëve të komentit dhe nuk pasqyrojnë pikëpamjet e redaksisë së portalit informativ Titulli.

Gjithashtu lusim lexuesit e portalit Titulli që gjatë shkruarjes së komentit t’i përmbahen drejtshkrimit.

Redaksia mbanë të drejtën e mos aprovimit të komenteve me përmbajtje fyese, që janë vulgare, kërcënuese, raciste si dhe ato të cilat bëjnë thirrje në urrejtje etnike dhe nuk kontribuojnë në komunikim normal mes lexuesve të këtij portali.

Komentet që nuk kanë të bëjnë me temën dhe kanë përmbajtje të papërshtatshme rreth jetës private të personit në artikull, apo fyerje në autorët e tekstit si dhe anëtarët e redaksisë, nuk do të aprovohen.

Vërejtje: Për të dërguar komentin së pari duhet të regjistroheni me emrin (pseudonimin), me të cilin pas aprovimit nga redaksia, këtë emër unik (pseudonim) mund ta shfrytëzoni për dhënien e opinionit tuaj në hapësirën për komentim.