U organizua turniri i volejbollit për femra në shkollën e mesme në Bujanoc

Nga Redaksia 11.05.2018 00:36

Në shkollën e mesme “Sezai Surroi” në Bujanoc për herë të parë është organizuar turniri i volejbollit për femra në të cilin pjesmarrës ishin katër ekipe me grup mosha të ndryshme.

Drejtori i shkollës së mesme “Sezai Surroi” Zejni Fejzullahu deklaroj se kjo shkollë i plotëson të gjitha kushtet për organizimin e aktiviteteve të ndryshme sportive pasi që shkolla e mesme “Sezai Surroi” është edhe shkolla e parë në gjuhë shqipe e cila posedon sallën e edukatës sportive, shkruan Titulli.com.

“Për herë të parë është organizuar një turnir në voleyboll për vajza, ku pjesmarrës kanë qenë katër ekipe nga katër vite. Finalja e turnirit është luajtur për nderë të ditës së shkollës ku ekipi finalist është shpërblyer edhe me një kupë. Ky turnir ishte një nga aktivitetet e shumta të cilat janë organizuar për nderë të ditës së shkollës përpos manifestimit të organizuar ku edhe pjesmarrës ishin gjenerata e parë e profesorëve.”

Si aktivitete tjera për nderë të 50 vjetorit të shkollës së mesme “Sezai Surroi” drejtori Zejni Fejzullahu tergoi se në bashkëpunim me profesorët e kësaj shkolle kanë bërë edhe organizimin e një ekspoziture me piktura dhe fotografi, aktivitet ky i organizuar nga profesorët Xhevdet Dulaj dhe Gëzim Selimi.

Për titulli.com drejtori i shkollës së mesme paralajmroi edhe aktivitete të tjera të cilat do të iniciohen nga kjo shkollë siç është ajo e botimit edhe të një numri të revistës shkollore “Zgjimi rinorë”, revistë kjo e cila do të përfshijë shumë tema të ndryshme. Ndër aktivitet tjera janë të parapara edhe organizimi i orëve shembullore nga profesorët Muharrem Goga dhe Muhamet Jashari./Titulli.com/

Nga Redaksia 11.05.2018 00:36
Shkruaj Koment

Asnjë koment

Ende nuk ka komente!

Më lejoni tju them një histori të trishtuar! Ende nuk ka komente, por mund të jeni i pari që e komentoni këtë artikull.

Shkruaj një koment
Shiko të gjitha komentet

Shkruaj Koment

Hyrje

Fushat e patjetërsuara janë të shënuara me *

Nëse nuk jeni të regjistruar, atëherë klikoni Regjistro!

Para se të dërgoni komentin Tuaj ju lutemi që t’i përmbaheni rregullave të mëposhtme:

Mendimet e shprehura në komente janë opinione private të autorëve të komentit dhe nuk pasqyrojnë pikëpamjet e redaksisë së portalit informativ Titulli.

Gjithashtu lusim lexuesit e portalit Titulli që gjatë shkruarjes së komentit t’i përmbahen drejtshkrimit.

Redaksia mbanë të drejtën e mos aprovimit të komenteve me përmbajtje fyese, që janë vulgare, kërcënuese, raciste si dhe ato të cilat bëjnë thirrje në urrejtje etnike dhe nuk kontribuojnë në komunikim normal mes lexuesve të këtij portali.

Komentet që nuk kanë të bëjnë me temën dhe kanë përmbajtje të papërshtatshme rreth jetës private të personit në artikull, apo fyerje në autorët e tekstit si dhe anëtarët e redaksisë, nuk do të aprovohen.

Vërejtje: Për të dërguar komentin së pari duhet të regjistroheni me emrin (pseudonimin), me të cilin pas aprovimit nga redaksia, këtë emër unik (pseudonim) mund ta shfrytëzoni për dhënien e opinionit tuaj në hapësirën për komentim.