Fotografitë e tua do të duken si profesionale me këto aplikacione

Nga Redaksia.B 10.05.2018 11:43

Me këto aplikacione do të jeni të pajisur plotësisht për të derguar çdo foto në një nivel të ri.

Telefonat tona janë të gjitha teknologjikisht të avancuar dhe me kamera të bukura. Modelet e fundit, të tilla si P20 Pro Huawei, e cila ka tri kamera të pasme mund të prodhojë imazhe ajo që është e vështirë të imagjinohet në telefonat celularë disa vjet më parë.

Por ka ende aplikacione për pajisjet iOS dhe Android që do t’ju sjellin aftësitë e tyre në një nivel edhe më të lartë dhe do t’ju lejojë t’i ktheni fotot tuaja të lëvizshme në vepra arti të vërtetë. Në mesin e miliona aplikacioneve, ka një numër të madh të atyre që do t’ju lejojnë të redaktoni fotot tuaja dhe të shtoni cilësi shtesë të asaj që keni kapur.

Më shumë se 800 milionë njerëz përdorin Instagram , dhe një nga arsyet kryesore është lidhja e Facebook dhe lehtësia e përdorimit. Ju mund të kapni fotot përmes aplikacionit ose t’i ngarkoni nga galeria dhe t’ju ofrojnë një mori efektesh të ndikuara shumë që do të ndryshojnë tonin e fotos tuaj.

Instagram përmes storieve ofron një nivel shtesë të shprehjes së fotografive apo videos dhe zhduket për 24 orë, dhe këtu çdo foto ju mund të dekoroni me tekst, afishe, GIF dhe efekte të tjera.

VSCO
Për ata që kërkojnë më shumë se Instagram, VSCO është zgjedhja e ardhshme më e mirë, dhe gjithashtu mund të krijoni filtra tuaj që mund t’i përdorni në fotot e ardhshme.

FACETUNE 2

PicsArt

Snapseed

Prisma

Photoshop Express.

Nga Redaksia.B 10.05.2018 11:43
Shkruaj Koment

Asnjë koment

Ende nuk ka komente!

Më lejoni tju them një histori të trishtuar! Ende nuk ka komente, por mund të jeni i pari që e komentoni këtë artikull.

Shkruaj një koment
Shiko të gjitha komentet

Shkruaj Koment

Hyrje

Fushat e patjetërsuara janë të shënuara me *

Nëse nuk jeni të regjistruar, atëherë klikoni Regjistro!

Para se të dërgoni komentin Tuaj ju lutemi që t’i përmbaheni rregullave të mëposhtme:

Mendimet e shprehura në komente janë opinione private të autorëve të komentit dhe nuk pasqyrojnë pikëpamjet e redaksisë së portalit informativ Titulli.

Gjithashtu lusim lexuesit e portalit Titulli që gjatë shkruarjes së komentit t’i përmbahen drejtshkrimit.

Redaksia mbanë të drejtën e mos aprovimit të komenteve me përmbajtje fyese, që janë vulgare, kërcënuese, raciste si dhe ato të cilat bëjnë thirrje në urrejtje etnike dhe nuk kontribuojnë në komunikim normal mes lexuesve të këtij portali.

Komentet që nuk kanë të bëjnë me temën dhe kanë përmbajtje të papërshtatshme rreth jetës private të personit në artikull, apo fyerje në autorët e tekstit si dhe anëtarët e redaksisë, nuk do të aprovohen.

Vërejtje: Për të dërguar komentin së pari duhet të regjistroheni me emrin (pseudonimin), me të cilin pas aprovimit nga redaksia, këtë emër unik (pseudonim) mund ta shfrytëzoni për dhënien e opinionit tuaj në hapësirën për komentim.