Vuçiç: Nuk do ta falim Kosovën, ja vendimi që mund të sjellë fundin tim politik

Nga Redaksia 07.05.2018 09:46

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç, ka thënë se nuk është i gatshëm që në asnjë mënyrë “ta falë Kosovën”.

Por ai ka thënë se cilado qoftë të jetë zgjidhja me Kosovën, do të nënkuptojë edhe fundin e tij në politikë, shkruan RTS.

“Kjo sepse serbët kurrë nuk do ta falin të ardhmen e tyre më të mirë”, ka deklaruar Vuçiq.

Më tej duke folur për marrëdhëniet me Kroacinë, Vuçiç, ka thënë se serbët dhe kroatët kanë të ardhme të përbashkët dhe që do të jenë më afër njëri-tjetrit se kurrë më parë – edhe më afër se që janë sot, lidhur edhe me politikat ditore.

Nga Redaksia 07.05.2018 09:46
Shkruaj Koment

Asnjë koment

Ende nuk ka komente!

Më lejoni tju them një histori të trishtuar! Ende nuk ka komente, por mund të jeni i pari që e komentoni këtë artikull.

Shkruaj një koment
Shiko të gjitha komentet

Shkruaj Koment

Hyrje

Fushat e patjetërsuara janë të shënuara me *

Nëse nuk jeni të regjistruar, atëherë klikoni Regjistro!

Para se të dërgoni komentin Tuaj ju lutemi që t’i përmbaheni rregullave të mëposhtme:

Mendimet e shprehura në komente janë opinione private të autorëve të komentit dhe nuk pasqyrojnë pikëpamjet e redaksisë së portalit informativ Titulli.

Gjithashtu lusim lexuesit e portalit Titulli që gjatë shkruarjes së komentit t’i përmbahen drejtshkrimit.

Redaksia mbanë të drejtën e mos aprovimit të komenteve me përmbajtje fyese, që janë vulgare, kërcënuese, raciste si dhe ato të cilat bëjnë thirrje në urrejtje etnike dhe nuk kontribuojnë në komunikim normal mes lexuesve të këtij portali.

Komentet që nuk kanë të bëjnë me temën dhe kanë përmbajtje të papërshtatshme rreth jetës private të personit në artikull, apo fyerje në autorët e tekstit si dhe anëtarët e redaksisë, nuk do të aprovohen.

Vërejtje: Për të dërguar komentin së pari duhet të regjistroheni me emrin (pseudonimin), me të cilin pas aprovimit nga redaksia, këtë emër unik (pseudonim) mund ta shfrytëzoni për dhënien e opinionit tuaj në hapësirën për komentim.