Festë e madhe e studentëve shqiptarë në Cyrih

Nga RedaksiaI 06.05.2018 10:18

Shoqata Studenti Zürich, për të dielën më 06 maj të këtij viti, në Grünau të Cyrihut do të organizojë takimin tradicional të studentëve shqiptarë. Me këtë rast, ftohen të gjithë studentët shqiptarë që të marrin pjesë në këtë evenimet, i cili mbahet rregullisht pas përfundimit të semestrit pranveror dhe në të cilin do të krijohen njohje të reja midis studentëve dhe shkëmbim të përvojave reciproke.

Në një postim të saj në Facebook, Shoqata Studenti Zürich ka shkruar:

Të dashur studentë

Shpejtë po kalon koha edhe po afrohemi në përfundimin e semestrit pranverorë 2018. Me këtë rast do kemi si çdo vit organizimin SOFRA ku ju ftojmë të merrni pjesë në një të diel me studentë edhe alumni. Ne këtë organizim kemi gatime tradicionale. Jeni si gjithmonë të mirëseardhur te sillni ushqim për rritjen dhe zbukurimin të buffetit. Edhe si gjithëmonë do kemi nje grill.

Nëse vini me veturë, ju lutem mos parkoni të shtëpia e pleqve sepse ka shumë mundësi të merrni një denim. Në rrethinë ndodhen parking.

Data dhe koha: 6. Mai 2018 ora 15:00
Vendi: GZ Grünau, Grünauring 18, 8064 Zürich

Nga RedaksiaI 06.05.2018 10:18
Shkruaj Koment

Asnjë koment

Ende nuk ka komente!

Më lejoni tju them një histori të trishtuar! Ende nuk ka komente, por mund të jeni i pari që e komentoni këtë artikull.

Shkruaj një koment
Shiko të gjitha komentet

Shkruaj Koment

Regjistrohu

Fushat e patjetërsuara janë të shënuara me *
Pseudonimi publikohet së bashku me komentin e postuar.

Para se të dërgoni komentin Tuaj ju lutemi që t’i përmbaheni rregullave të mëposhtme:

Mendimet e shprehura në komente janë opinione private të autorëve të komentit dhe nuk pasqyrojnë pikëpamjet e redaksisë së portalit informativ Titulli.

Gjithashtu lusim lexuesit e portalit Titulli që gjatë shkruarjes së komentit t’i përmbahen drejtshkrimit.

Redaksia mbanë të drejtën e mos aprovimit të komenteve me përmbajtje fyese, që janë vulgare, kërcënuese, raciste si dhe ato të cilat bëjnë thirrje në urrejtje etnike dhe nuk kontribuojnë në komunikim normal mes lexuesve të këtij portali.

Komentet që nuk kanë të bëjnë me temën dhe kanë përmbajtje të papërshtatshme rreth jetës private të personit në artikull, apo fyerje në autorët e tekstit si dhe anëtarët e redaksisë, nuk do të aprovohen.

Vërejtje: Për të dërguar komentin së pari duhet të regjistroheni me emrin (pseudonimin), me të cilin pas aprovimit nga redaksia, këtë emër unik (pseudonim) mund ta shfrytëzoni për dhënien e opinionit tuaj në hapësirën për komentim.