135 mijë franga shpërblim për gjetjen e një çante të vogël

Nga RedaksiaI 05.05.2018 10:38

Një banor 27-vjeçar i Lucernit edhe më tej është në kërkim të një çante të tij që përmbante memorie të kriptovalutave. Tani, për gjetjen e kësaj çante, ai ka paraparë shpërblim shumë të lartë

Po bëhet një muaj, që kur Thomas T. nga Lucerni e humbi çantën e tij në të cilën kishte dy memorie të kriptovalutave. Për atë i cili do ta gjente çantë e tij, atëbotë Thomasi premtoi shpërblim prej 5 për qind të vlerës së çantës. Vlera e saj atëbotë ishte 800.000 franga, pra shpërblimi do të ishte 40.000 franga. Për informata të mëtutjeshme, ai ka vënë në dizpozicion e-mailin viacoin.lu@gmail.com në të cilin informatat janë të mirëseardhura, shkruan “20 Minuten”, përcjell Albinfo.ch.

Në mënyrë që të nxisë gjetësin t’ia sjellë çantën, Thomasi e ka rritur shpërblimin nga 5 në 15 për qind, pasi vlera e kriptovalutave në ndërkohë është rritur në 900.000 franga.

Po që se ndokush ia sjellë çantën me kriptovalutat, Thomasi do ta shpërblejë me 135.000 franga.

 

Nga RedaksiaI 05.05.2018 10:38
Shkruaj Koment

Asnjë koment

Ende nuk ka komente!

Më lejoni tju them një histori të trishtuar! Ende nuk ka komente, por mund të jeni i pari që e komentoni këtë artikull.

Shkruaj një koment
Shiko të gjitha komentet

Shkruaj Koment

Hyrje

Fushat e patjetërsuara janë të shënuara me *

Nëse nuk jeni të regjistruar, atëherë klikoni Regjistro!

Para se të dërgoni komentin Tuaj ju lutemi që t’i përmbaheni rregullave të mëposhtme:

Mendimet e shprehura në komente janë opinione private të autorëve të komentit dhe nuk pasqyrojnë pikëpamjet e redaksisë së portalit informativ Titulli.

Gjithashtu lusim lexuesit e portalit Titulli që gjatë shkruarjes së komentit t’i përmbahen drejtshkrimit.

Redaksia mbanë të drejtën e mos aprovimit të komenteve me përmbajtje fyese, që janë vulgare, kërcënuese, raciste si dhe ato të cilat bëjnë thirrje në urrejtje etnike dhe nuk kontribuojnë në komunikim normal mes lexuesve të këtij portali.

Komentet që nuk kanë të bëjnë me temën dhe kanë përmbajtje të papërshtatshme rreth jetës private të personit në artikull, apo fyerje në autorët e tekstit si dhe anëtarët e redaksisë, nuk do të aprovohen.

Vërejtje: Për të dërguar komentin së pari duhet të regjistroheni me emrin (pseudonimin), me të cilin pas aprovimit nga redaksia, këtë emër unik (pseudonim) mund ta shfrytëzoni për dhënien e opinionit tuaj në hapësirën për komentim.