Haziri: Propozimet e shoqërisë civile janë përfshirë në bashkëqeverisje të Gjilanit

Nga Redaksia 01.05.2018 21:50

Pas reagimit të disa organizatave joqeveritare të Gjilanit, për kinse mos përfshirjen e shoqërisë civile në emërimet e larta, kryetari i Komunës, Lutfi Haziri, ka dhënë një sqarim për opinionin.

Haziri ka thënë se nga katër propozimet organizatave joqeveritare, dy prej tyre janë përfshirë në sektorë të mëdhenj.

“Është e vërtetë që OJQ-të nuk janë të përfshirë në bashkëqeverisje, mirëpo dy nga katër propozimet e tyre i kam emëruar në sektorë të mëdhenjë. Valbona Tahiri dhe Bekim Bajrami, janë dy emrat të cilët janë nder për mua që janë përfshirë në qeverisje.

Ata janë dy autoritete profesionale me rezultate afirmative. Ftoj OJQ’të që në vazhdimësi të jenë partnere me Komunën për zhvillimin e “Gjilanit 2021 plus”, ka thënë Haziri.

Përndryshe, të hënën kreu i Gjilanit ka bërë publike emërimet e larta, duke i vlerësuar ata si personalitete me kredo të lartë në shërbim të qytetarëve.

Nga Redaksia 01.05.2018 21:50
Shkruaj Koment

Asnjë koment

Ende nuk ka komente!

Më lejoni tju them një histori të trishtuar! Ende nuk ka komente, por mund të jeni i pari që e komentoni këtë artikull.

Shkruaj një koment
Shiko të gjitha komentet

Shkruaj Koment

Hyrje

Fushat e patjetërsuara janë të shënuara me *

Nëse nuk jeni të regjistruar, atëherë klikoni Regjistro!

Para se të dërgoni komentin Tuaj ju lutemi që t’i përmbaheni rregullave të mëposhtme:

Mendimet e shprehura në komente janë opinione private të autorëve të komentit dhe nuk pasqyrojnë pikëpamjet e redaksisë së portalit informativ Titulli.

Gjithashtu lusim lexuesit e portalit Titulli që gjatë shkruarjes së komentit t’i përmbahen drejtshkrimit.

Redaksia mbanë të drejtën e mos aprovimit të komenteve me përmbajtje fyese, që janë vulgare, kërcënuese, raciste si dhe ato të cilat bëjnë thirrje në urrejtje etnike dhe nuk kontribuojnë në komunikim normal mes lexuesve të këtij portali.

Komentet që nuk kanë të bëjnë me temën dhe kanë përmbajtje të papërshtatshme rreth jetës private të personit në artikull, apo fyerje në autorët e tekstit si dhe anëtarët e redaksisë, nuk do të aprovohen.

Vërejtje: Për të dërguar komentin së pari duhet të regjistroheni me emrin (pseudonimin), me të cilin pas aprovimit nga redaksia, këtë emër unik (pseudonim) mund ta shfrytëzoni për dhënien e opinionit tuaj në hapësirën për komentim.