Bujanovačka administracija sa novom reorganizacijom, 180 zaposlenih (foto i video)

Nga Redaksia 30.04.2018 09:13

U upravi opštine Bujanovac zaposleno je 180 osoba u različitim službama, od kojih 165 su sa ugovorima na neodredjeno vreme dok 15 njih su sa ugovorima na odredjeno vreme, rekao je Načelnik Fadil Aliti.

On je u intervjuu za Titulli.com objasnio da gradjani mogu naći službeni zahtev za pristup dokumentima od javnog značaja na svim šalterima za opštinske usluge, gde zaposleni nastoje da budu na usluzi gradjana ali i da budu transparentni.

Haliti je izmedju ostalog naglasio da su reorganizovali opštinsku administraciju čime su osnovali i nove direkcije ili službe.

"Unutar opštinske uprave je osnovana nova služba pod nazivom Direkcija za razvoj i investicije dok smo Direkciju za društvene delatnosti razdvajali u dve direkcije, što znači da sada postoje Direkcija za javne službe i Direkcija za društvene delatnosti", rekao je Haliti.

Prema njegovim rečima, u okviru Direkcije za finansije formirana je Kancelarija za nabavke, u Direkciju za društvene delatnosti osnovana je kancelarija za mlade a u kabinetu predsednika formirana je kancelarija za dijasporu.

"Ove promene su napravljene promenom odluke o organizaciji opštinske uprave odobrene od strane Skupštine opštine i nove uredbe o sistematizaciji radnih mesta odobrene od strane opštinskog veća", rekao je Haliti tokom razgovora za Titulli.com.

Što se tiče zaposlenih u opštinskoj administraciji i sadržaju po njihovom etičkom kodeksu zapošljavanja, Haliti je rekao da je većina zaposlenih stručna i da su dobro upoznati sa radom koji rade.

"Postoje i usluge koje se mogu uraditi elektronskim putem, bez dolaska u opštini kao što je na odeljenju za urbanizam", rekao je Haliti.

Predstavnik opštinske uprave, u pogledu transparentnosti, kaže da opština Bujanovac na nivou gradova i opština ima mnogo boljeg ranga od nekih većih gradova.

"Nećemo se pohvaliti za ovaj nivo koji smo postigli ali nastavićemo da se trudimo za veću transparentnost“, rekao je Haliti.

U razgovoru ostvarenog za Tituli.com, Haliti je rekao da je opština Bujanovac već redizajnirala svoju veb stranicu u koju se objavljuju odluke koje donosi skupština opštine, opštinsko veće, opštinska uprava i daju se sve vesti o aktivnostima gradonačelnika kao i drugih opštinskih zvaničnika.

Fadil Haliti se takodje izrazio pozitivno da je oblik zahteva za pristup dokumentima od javnog značaja već postavljen u šalterima opštine.

"Oblik gradjanskog zahteva za dokumente od javnog značaja postoji, ali i na internetu postoje zahtevi za informacije od javnog značaja, u kojima se gradjani mogu usmeriti putem zvanične forme", rekao je Haliti./Titulli.com/

Nga Redaksia 30.04.2018 09:13
Shkruaj Koment

Asnjë koment

Ende nuk ka komente!

Më lejoni tju them një histori të trishtuar! Ende nuk ka komente, por mund të jeni i pari që e komentoni këtë artikull.

Shkruaj një koment
Shiko të gjitha komentet

Shkruaj Koment

Hyrje

Fushat e patjetërsuara janë të shënuara me *

Nëse nuk jeni të regjistruar, atëherë klikoni Regjistro!

Para se të dërgoni komentin Tuaj ju lutemi që t’i përmbaheni rregullave të mëposhtme:

Mendimet e shprehura në komente janë opinione private të autorëve të komentit dhe nuk pasqyrojnë pikëpamjet e redaksisë së portalit informativ Titulli.

Gjithashtu lusim lexuesit e portalit Titulli që gjatë shkruarjes së komentit t’i përmbahen drejtshkrimit.

Redaksia mbanë të drejtën e mos aprovimit të komenteve me përmbajtje fyese, që janë vulgare, kërcënuese, raciste si dhe ato të cilat bëjnë thirrje në urrejtje etnike dhe nuk kontribuojnë në komunikim normal mes lexuesve të këtij portali.

Komentet që nuk kanë të bëjnë me temën dhe kanë përmbajtje të papërshtatshme rreth jetës private të personit në artikull, apo fyerje në autorët e tekstit si dhe anëtarët e redaksisë, nuk do të aprovohen.

Vërejtje: Për të dërguar komentin së pari duhet të regjistroheni me emrin (pseudonimin), me të cilin pas aprovimit nga redaksia, këtë emër unik (pseudonim) mund ta shfrytëzoni për dhënien e opinionit tuaj në hapësirën për komentim.