Erdogan nis fushatën për zgjedhjet presidenciale: Do shënojmë historinë

Nga RedaksiaI 29.04.2018 09:07

TURQI-Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan ka nisur fushatën e tij për një tjetër mandat presidencial të shtunën, duke premtuar se do të triumfojë kundër opozitës sekulare, transmeton Reuters.

Pavarësisht se ende nuk e ka zyrtarizuar kandidaturën e tij, Erdogan ka organizuar një takim në Izmir, qytet që njihet si bastion i partisë opozitare, CHP.

Ai ka premtuar fitore para mijëra personave, derisa e ka cilësuar diktator liderin e partisë CHP, Kemal Kilicdaroglu.

“Unë besoj se do të shënojmë histori në politkë më 24 korrik me një numër rekord të votave në zgjedhjet parlamentare dhe ato presidenciale”, ka thënë Erdogan.

Nëse Erdogan fiton në këto zgjedhje, ai kthehet në presidencë me kompetenca të reja, të miratuara në referendumin e vitit të kaluar.

Javën e kaluar, Erdogan ka njoftuar për mbajtjen e zgjedhjeve të parakoshme, duke thënë se Turqisë i duhet më shumë fuqi presidenciale për t’u ballafaquar me sfidat ekonomike dhe luftën në Siri.

Nga RedaksiaI 29.04.2018 09:07
Shkruaj Koment

Asnjë koment

Ende nuk ka komente!

Më lejoni tju them një histori të trishtuar! Ende nuk ka komente, por mund të jeni i pari që e komentoni këtë artikull.

Shkruaj një koment
Shiko të gjitha komentet

Shkruaj Koment

Hyrje

Fushat e patjetërsuara janë të shënuara me *

Nëse nuk jeni të regjistruar, atëherë klikoni Regjistro!

Para se të dërgoni komentin Tuaj ju lutemi që t’i përmbaheni rregullave të mëposhtme:

Mendimet e shprehura në komente janë opinione private të autorëve të komentit dhe nuk pasqyrojnë pikëpamjet e redaksisë së portalit informativ Titulli.

Gjithashtu lusim lexuesit e portalit Titulli që gjatë shkruarjes së komentit t’i përmbahen drejtshkrimit.

Redaksia mbanë të drejtën e mos aprovimit të komenteve me përmbajtje fyese, që janë vulgare, kërcënuese, raciste si dhe ato të cilat bëjnë thirrje në urrejtje etnike dhe nuk kontribuojnë në komunikim normal mes lexuesve të këtij portali.

Komentet që nuk kanë të bëjnë me temën dhe kanë përmbajtje të papërshtatshme rreth jetës private të personit në artikull, apo fyerje në autorët e tekstit si dhe anëtarët e redaksisë, nuk do të aprovohen.

Vërejtje: Për të dërguar komentin së pari duhet të regjistroheni me emrin (pseudonimin), me të cilin pas aprovimit nga redaksia, këtë emër unik (pseudonim) mund ta shfrytëzoni për dhënien e opinionit tuaj në hapësirën për komentim.