Risia e fundit e Instagram do ju pëlqejë pa masë

Nga RedaksiaI 28.04.2018 20:51

Rrjetet sociale janë në një “luftë” të hapur me njëri-tjetrin. Të gjithë jemi fiksuar pas tyre dhe çdo ditë e më shumë sjellin risi të ndryshme për të kënaqur përdoruesit e tyre. Instagram, rreth një vit më parë na surprizoi me ‘stories’-foto të cilat qëndrojnë në profilin tuaj vetëm 24 orë, por tashmë ka sjellë risinë që do gëzojë të gjithë përdoruesit.

Tani mund të postoni shumë foto apo video në të njëjtën kohë në “Story”, pra nuk do t’ju duhet t’i postoni një e nga një.

Përdoruesit gjithashtu do të gjejnë sugjerime për vendndodhjen bazuar në vendin ku është kapur fotografia, kur bëhet ngarkimi i fotove dhe videove në tregimet e Instagram.

 

Përpara kësaj veçorie të re nëse dikush dëshironte të vendoste foto ose video të shumëfishta në historitë e Instagram, ata do të duhej të kalonin në një proces të gjatë për çdo foto dhe video.

Tani, përdoruesit e Android do të gjejnë një ikonë të re në këndin e sipërm të djathtë të ekranit. Kur të prekin në këtë ikonë, do të shfaqet galeria e telefonit dhe ata do të jenë në gjendje të zgjedhin deri në 10 foto dhe video.

Sapo përdoruesit të zgjedhin mediat, ata do të shohin së bashku një vrojtim të të gjitha fotove dhe videove. Plus përdoruesit do të gëzojnë gjithashtu mundësinë për të shtuar stickers, tekst, dhe dekore të tjera për çdo foto para ngarkimit të plotë.

Ajo kursen kohë në disa situata. Ky tipar duhet të jetë zgjedhje e mirë për ata që konsiderojnë historitë e tyre të Instagram, si dokumentari i tyre personal.Nga RedaksiaI 28.04.2018 20:51
Shkruaj Koment

Asnjë koment

Ende nuk ka komente!

Më lejoni tju them një histori të trishtuar! Ende nuk ka komente, por mund të jeni i pari që e komentoni këtë artikull.

Shkruaj një koment
Shiko të gjitha komentet

Shkruaj Koment

Hyrje

Fushat e patjetërsuara janë të shënuara me *

Nëse nuk jeni të regjistruar, atëherë klikoni Regjistro!

Para se të dërgoni komentin Tuaj ju lutemi që t’i përmbaheni rregullave të mëposhtme:

Mendimet e shprehura në komente janë opinione private të autorëve të komentit dhe nuk pasqyrojnë pikëpamjet e redaksisë së portalit informativ Titulli.

Gjithashtu lusim lexuesit e portalit Titulli që gjatë shkruarjes së komentit t’i përmbahen drejtshkrimit.

Redaksia mbanë të drejtën e mos aprovimit të komenteve me përmbajtje fyese, që janë vulgare, kërcënuese, raciste si dhe ato të cilat bëjnë thirrje në urrejtje etnike dhe nuk kontribuojnë në komunikim normal mes lexuesve të këtij portali.

Komentet që nuk kanë të bëjnë me temën dhe kanë përmbajtje të papërshtatshme rreth jetës private të personit në artikull, apo fyerje në autorët e tekstit si dhe anëtarët e redaksisë, nuk do të aprovohen.

Vërejtje: Për të dërguar komentin së pari duhet të regjistroheni me emrin (pseudonimin), me të cilin pas aprovimit nga redaksia, këtë emër unik (pseudonim) mund ta shfrytëzoni për dhënien e opinionit tuaj në hapësirën për komentim.