Ambasadori i Norevgjisë në Beograd: Mos u habisni kur tjerët thonë Presheva është

Nga Redaksia 22.04.2018 15:14

Ambasadori i Norvegjisë në Serbi, Arne Sannes Bjornstad, duke komentuar deklaratat e kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj, kur Preshevën dhe Bujanocin i quajti Kosovë Lindore, ka thënë se deklarata të tilla nuk ndihmojnë.

Por, thotë Bjornstad në një intervistë për të përditshmen serbe “Blic”, ata që flasin për Kosovën si pjesë integrale e Serbisë, sikurse edhe për atë se një pjesë e marrëveshjes së normalizimit duhet të përmbajë edhe “rregullimin” e kufirit, nuk duhet të habiten kur pjesë tjera të Serbisë quhen Kosovë Lindore, transmeton Titulli.com.

“Dëgjoj se njerëzit flasin për rreziqe nëse vizitojnë Kosovën. Unë e kam vizituar disa herë Kosovën, kam shëtitur me veturë me targa të Beogradit pa asnjë incident”, ka thënë Bjornstad.

Ai nuk e mohon se incidentet ndodhin, por mendon se ata që s’e kanë vizituar Kosovën i zmadhojnë rreziqet./Titulli.com/

Nga Redaksia 22.04.2018 15:14
Shkruaj Koment

Asnjë koment

Ende nuk ka komente!

Më lejoni tju them një histori të trishtuar! Ende nuk ka komente, por mund të jeni i pari që e komentoni këtë artikull.

Shkruaj një koment
Shiko të gjitha komentet

Shkruaj Koment

Hyrje

Fushat e patjetërsuara janë të shënuara me *

Nëse nuk jeni të regjistruar, atëherë klikoni Regjistro!

Para se të dërgoni komentin Tuaj ju lutemi që t’i përmbaheni rregullave të mëposhtme:

Mendimet e shprehura në komente janë opinione private të autorëve të komentit dhe nuk pasqyrojnë pikëpamjet e redaksisë së portalit informativ Titulli.

Gjithashtu lusim lexuesit e portalit Titulli që gjatë shkruarjes së komentit t’i përmbahen drejtshkrimit.

Redaksia mbanë të drejtën e mos aprovimit të komenteve me përmbajtje fyese, që janë vulgare, kërcënuese, raciste si dhe ato të cilat bëjnë thirrje në urrejtje etnike dhe nuk kontribuojnë në komunikim normal mes lexuesve të këtij portali.

Komentet që nuk kanë të bëjnë me temën dhe kanë përmbajtje të papërshtatshme rreth jetës private të personit në artikull, apo fyerje në autorët e tekstit si dhe anëtarët e redaksisë, nuk do të aprovohen.

Vërejtje: Për të dërguar komentin së pari duhet të regjistroheni me emrin (pseudonimin), me të cilin pas aprovimit nga redaksia, këtë emër unik (pseudonim) mund ta shfrytëzoni për dhënien e opinionit tuaj në hapësirën për komentim.