Premiera e filmit “Shpresa e Humbur” do të prezantohet në Bujanoc (video)

Nga Redaksia 17.04.2018 08:36

Në Bujanoc do të prezantohet premiera e filmit dokumentar “Shpresa e Humbur” me regji të të Valton Jakupit dhe producentin Daniel Hoffman.

Ky film paraqet jetën e mërgimtarëve dhe migrimin e shqiptarëve ndër vite si pasojë e regjimit por dhe kështeve të vështira ekonomike.

Brenda filmit shtjellohet edhe si gjenerata e vjetër e migracionit, gjeneratën e mesem dhe të re të cilët kanë arritur të integrohen në vende të ndryshme të botës.

Filmi do të shfaqet në shtëpinë e kulturës në Bujanoc më 18 Prill në orën 18:00 dhe do të marrin pjesë artisë nga vendi Kosova, Maqedonia si dhe do të jetë i pranishëm edhe Qun Lajçi./Titulli.com/

Nga Redaksia 17.04.2018 08:36
Shkruaj Koment

Asnjë koment

Ende nuk ka komente!

Më lejoni tju them një histori të trishtuar! Ende nuk ka komente, por mund të jeni i pari që e komentoni këtë artikull.

Shkruaj një koment
Shiko të gjitha komentet

Shkruaj Koment

Hyrje

Fushat e patjetërsuara janë të shënuara me *

Nëse nuk jeni të regjistruar, atëherë klikoni Regjistro!

Para se të dërgoni komentin Tuaj ju lutemi që t’i përmbaheni rregullave të mëposhtme:

Mendimet e shprehura në komente janë opinione private të autorëve të komentit dhe nuk pasqyrojnë pikëpamjet e redaksisë së portalit informativ Titulli.

Gjithashtu lusim lexuesit e portalit Titulli që gjatë shkruarjes së komentit t’i përmbahen drejtshkrimit.

Redaksia mbanë të drejtën e mos aprovimit të komenteve me përmbajtje fyese, që janë vulgare, kërcënuese, raciste si dhe ato të cilat bëjnë thirrje në urrejtje etnike dhe nuk kontribuojnë në komunikim normal mes lexuesve të këtij portali.

Komentet që nuk kanë të bëjnë me temën dhe kanë përmbajtje të papërshtatshme rreth jetës private të personit në artikull, apo fyerje në autorët e tekstit si dhe anëtarët e redaksisë, nuk do të aprovohen.

Vërejtje: Për të dërguar komentin së pari duhet të regjistroheni me emrin (pseudonimin), me të cilin pas aprovimit nga redaksia, këtë emër unik (pseudonim) mund ta shfrytëzoni për dhënien e opinionit tuaj në hapësirën për komentim.