Rusët prezantojnë Porsche 911 Turbo S të ri me 750 kuajfuqi

Nga Redaksia 16.04.2018 09:59

Para nesh është edhe një Porsche 911 Turbo S i modifikuar për të cilin është përkujdesur kompania e njohur ruse TopCar.

Projekti i ri i kësaj kompanie ruse quhet Stinger GTR.

TopCar për këtë 911 Turbo S kanë zgjedhur paketën për aerodinamikën nga fibra të karbonit, e cila përfshinë mbrojtësin e përparmë të ri me vrima për ajër, mbrojtësit të tjerë të modifikuar, kofanon e modifikuar, set të ri të pragjeve, difuzer të ri të pasmë dhe spoiler të ri të pasmë, transmeton Koha.net.

Gjithashtu, TopCar ka zgjedhur edhe ngjyrën gri Frozen për eksterier, disa detaje dekorative me ngjyrë të verdhë, rrotat “ADV.1” 21-inç nga alumini, sistemin e ri të shkarkimit të gazrave, frenat më të forta, interier dy-ngjyrësh me detajet ngjyrë të verdhë po ashtu, detajet tjera nga fibra të karbonit, si dhe përforcimin e motorit i cili tani është me kapacitet prej 750 kuajfuqi.

 
 
 

Nga Redaksia 16.04.2018 09:59
Shkruaj Koment

Asnjë koment

Ende nuk ka komente!

Më lejoni tju them një histori të trishtuar! Ende nuk ka komente, por mund të jeni i pari që e komentoni këtë artikull.

Shkruaj një koment
Shiko të gjitha komentet

Shkruaj Koment

Hyrje

Fushat e patjetërsuara janë të shënuara me *

Nëse nuk jeni të regjistruar, atëherë klikoni Regjistro!

Para se të dërgoni komentin Tuaj ju lutemi që t’i përmbaheni rregullave të mëposhtme:

Mendimet e shprehura në komente janë opinione private të autorëve të komentit dhe nuk pasqyrojnë pikëpamjet e redaksisë së portalit informativ Titulli.

Gjithashtu lusim lexuesit e portalit Titulli që gjatë shkruarjes së komentit t’i përmbahen drejtshkrimit.

Redaksia mbanë të drejtën e mos aprovimit të komenteve me përmbajtje fyese, që janë vulgare, kërcënuese, raciste si dhe ato të cilat bëjnë thirrje në urrejtje etnike dhe nuk kontribuojnë në komunikim normal mes lexuesve të këtij portali.

Komentet që nuk kanë të bëjnë me temën dhe kanë përmbajtje të papërshtatshme rreth jetës private të personit në artikull, apo fyerje në autorët e tekstit si dhe anëtarët e redaksisë, nuk do të aprovohen.

Vërejtje: Për të dërguar komentin së pari duhet të regjistroheni me emrin (pseudonimin), me të cilin pas aprovimit nga redaksia, këtë emër unik (pseudonim) mund ta shfrytëzoni për dhënien e opinionit tuaj në hapësirën për komentim.