Valverde: Të gjithë më akuzojnë, Messi dhe Pique nuk më kërkuan llogari

Nga Redaksia 14.04.2018 10:39

Trajneri i Barcelonës, Ernesto Valverde, ka folur sot para ndeshjes me Valencian, por që të gjitha pyetjet ishin për eliminimin nga Roma.

Ai thotë se priste kritika, por të këtij niveli.

“Kur humb, nuk mund t’i ndalësh kritikat. Kishim shumë kohë pa humbur, gati 9 muaj”.

“Tani që humbja erdhi, duhet të pranoj gjithçka. Besoj se nga trajneri drejtohet gishti. Kur je në bankën e Barcelonës është normale u ka ndodhur të gjithëve”.

 

Ernesto Valverde,trajneri i Barcelonës . (Photo by Stuart Franklin/Getty Images)

Trajneri spanjoll u pyet  se a e kishte tradhtuar stilin e lojës së Barcelonës dhe se a i kishin kërkuar llogari Lionel Messi dhe Gerard Pique pas humbjes për vendosjen e skuadrës.

“Në asnjë mënyrë. E pranoj që nuk e kaluam Romën, por nuk kemi pse të bëhemi dramatikë dhe të nisim të shkruajmë romane të tmerrshme”.

 
Lionel Messi dhe , Ernesto Valverde . (Photo by David Ramos/Getty Images)
“Kam dëgjuar edhe se lojtarët më kanë kërkuar llogari për mënyrën e vendosjes së tyre në fushë”.

“E thashë më parë, kur humb duhet të pranosh gjithçka sepse nuk i ndalon dot njerëzit të flasin”, ka thënë Valverde.

Barcelona ka humbur me rezultat 3-0 në ndeshjen e dytë. /Telegrafi/

 

 

Nga Redaksia 14.04.2018 10:39
Shkruaj Koment

Asnjë koment

Ende nuk ka komente!

Më lejoni tju them një histori të trishtuar! Ende nuk ka komente, por mund të jeni i pari që e komentoni këtë artikull.

Shkruaj një koment
Shiko të gjitha komentet

Shkruaj Koment

Hyrje

Fushat e patjetërsuara janë të shënuara me *

Nëse nuk jeni të regjistruar, atëherë klikoni Regjistro!

Para se të dërgoni komentin Tuaj ju lutemi që t’i përmbaheni rregullave të mëposhtme:

Mendimet e shprehura në komente janë opinione private të autorëve të komentit dhe nuk pasqyrojnë pikëpamjet e redaksisë së portalit informativ Titulli.

Gjithashtu lusim lexuesit e portalit Titulli që gjatë shkruarjes së komentit t’i përmbahen drejtshkrimit.

Redaksia mbanë të drejtën e mos aprovimit të komenteve me përmbajtje fyese, që janë vulgare, kërcënuese, raciste si dhe ato të cilat bëjnë thirrje në urrejtje etnike dhe nuk kontribuojnë në komunikim normal mes lexuesve të këtij portali.

Komentet që nuk kanë të bëjnë me temën dhe kanë përmbajtje të papërshtatshme rreth jetës private të personit në artikull, apo fyerje në autorët e tekstit si dhe anëtarët e redaksisë, nuk do të aprovohen.

Vërejtje: Për të dërguar komentin së pari duhet të regjistroheni me emrin (pseudonimin), me të cilin pas aprovimit nga redaksia, këtë emër unik (pseudonim) mund ta shfrytëzoni për dhënien e opinionit tuaj në hapësirën për komentim.