Fordi prezanton Focusat e rinj

Nga Redaksia 13.04.2018 08:56

Fordi ka prezantuar Focusin më të ri të mbushur me teknologji.

Modeli i vitit 2019 vjen me dizajn krejtësisht të ri me materiale të përmirësuara.

Focusi i ri është i bazuar në platformën e re “C2”, që përmirëson hapësirën e brendshme, performancën në rast përplasjeje dhe aerodinamikë më të mirë për të përmirësuar vozitjen ekonomike.

Për modelet evropiane, Focusi do të ketë dy zgjedhje motorësh benzinë. Opsioni i parë është 1.0-litërsh EcoBoost me 84, 99 dhe 123 kuajfuqi si dhe një motor i ri 1.5-litërsh EcoBoost me 148 dhe 180 kuajfuqi. Marshi manual me gjashtë shpejtësi ose automatik me tetë janë dy zgjedhjet në dispozicion.

Sa i përket çizelit, ka njësi të reja 1.5 dhe 2.0-litërshe me 94, 118 kuajfuqi për modelin e vogël, teksa i madhi ka 148 kuajfuqi.

Evropa do të marrë e para veturat e reja Ford, ndërsa në SHBA ato do të dalin në gjysmën e dytë të vitit 2019.

 

Nga Redaksia 13.04.2018 08:56
Shkruaj Koment

Asnjë koment

Ende nuk ka komente!

Më lejoni tju them një histori të trishtuar! Ende nuk ka komente, por mund të jeni i pari që e komentoni këtë artikull.

Shkruaj një koment
Shiko të gjitha komentet

Shkruaj Koment

Regjistrohu

Fushat e patjetërsuara janë të shënuara me *
Pseudonimi publikohet së bashku me komentin e postuar.

Para se të dërgoni komentin Tuaj ju lutemi që t’i përmbaheni rregullave të mëposhtme:

Mendimet e shprehura në komente janë opinione private të autorëve të komentit dhe nuk pasqyrojnë pikëpamjet e redaksisë së portalit informativ Titulli.

Gjithashtu lusim lexuesit e portalit Titulli që gjatë shkruarjes së komentit t’i përmbahen drejtshkrimit.

Redaksia mbanë të drejtën e mos aprovimit të komenteve me përmbajtje fyese, që janë vulgare, kërcënuese, raciste si dhe ato të cilat bëjnë thirrje në urrejtje etnike dhe nuk kontribuojnë në komunikim normal mes lexuesve të këtij portali.

Komentet që nuk kanë të bëjnë me temën dhe kanë përmbajtje të papërshtatshme rreth jetës private të personit në artikull, apo fyerje në autorët e tekstit si dhe anëtarët e redaksisë, nuk do të aprovohen.

Vërejtje: Për të dërguar komentin së pari duhet të regjistroheni me emrin (pseudonimin), me të cilin pas aprovimit nga redaksia, këtë emër unik (pseudonim) mund ta shfrytëzoni për dhënien e opinionit tuaj në hapësirën për komentim.