Kryeministri i Kosovës: Vëllezër të Luginës s’ka shkëmbime të territoreve, ajo është ide e luftës së re në Ballkan

Nga Redaksia 13.04.2018 08:50

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj thotë se ideja e shkëmbimit të territoreve mes Kosovës dhe Serbisë është gabim dhe se mund të sjellë luftë të re në Ballkan.

Ai gjatë një bashkëbisedimi të organizuar nga Lëvizja “Fol” vlerësoi se shkëmbimi i territoreve nuk është zgjidhje.

“Kam besua se kjo nuk është zgjidhja dhe nuk besojë se shkëmbimi i territoreve është pjesë e zgjidhjes”, u shpreh mes tjerash Haradinaj, shkruan Titulli.com.

Haradinaj tha se ka pasur biseda herët me vëllezërit prej Presheve dhe I ka shpjeguar pse është e rrezikshme kjo ide.

“Sa herë që bisedohet për të çështje është një lloj kthimi mbrapa dhe kushdo që shkon drejt kësaj ideje po përgatit një luftë të re në Ballkan”, theksoi Haradinaj, transmeton Titulli.com.

Spektri politik shqiptarë në Luginë të Preshevës deri më tani ka përdorur retorikën politike se në rast të ofrimit të një zgjidhje të mundshme mes Kosovës dhe Serbisë, shkëmbimi i territorit të Luginës me Veriun e Kosovës të jetë pjesë e agjendës së tyre politike./Titulli.com/

Nga Redaksia 13.04.2018 08:50
Shkruaj Koment

Asnjë koment

Ende nuk ka komente!

Më lejoni tju them një histori të trishtuar! Ende nuk ka komente, por mund të jeni i pari që e komentoni këtë artikull.

Shkruaj një koment
Shiko të gjitha komentet

Shkruaj Koment

Hyrje

Fushat e patjetërsuara janë të shënuara me *

Nëse nuk jeni të regjistruar, atëherë klikoni Regjistro!

Para se të dërgoni komentin Tuaj ju lutemi që t’i përmbaheni rregullave të mëposhtme:

Mendimet e shprehura në komente janë opinione private të autorëve të komentit dhe nuk pasqyrojnë pikëpamjet e redaksisë së portalit informativ Titulli.

Gjithashtu lusim lexuesit e portalit Titulli që gjatë shkruarjes së komentit t’i përmbahen drejtshkrimit.

Redaksia mbanë të drejtën e mos aprovimit të komenteve me përmbajtje fyese, që janë vulgare, kërcënuese, raciste si dhe ato të cilat bëjnë thirrje në urrejtje etnike dhe nuk kontribuojnë në komunikim normal mes lexuesve të këtij portali.

Komentet që nuk kanë të bëjnë me temën dhe kanë përmbajtje të papërshtatshme rreth jetës private të personit në artikull, apo fyerje në autorët e tekstit si dhe anëtarët e redaksisë, nuk do të aprovohen.

Vërejtje: Për të dërguar komentin së pari duhet të regjistroheni me emrin (pseudonimin), me të cilin pas aprovimit nga redaksia, këtë emër unik (pseudonim) mund ta shfrytëzoni për dhënien e opinionit tuaj në hapësirën për komentim.