Google do të sjellë një pamje të re për Gmail në ueb

Nga Redaksia 12.04.2018 17:35

Në një e-mail drejtuar administratorëve të G Suite kompania shpjegon disa prej veçorive të reja të dizajnit të ri.

Google ka planifikuar një dizajn të ri për ndërfaqjen e uebit të Gmail dhe së shpejti do të jetë i disponueshëm për të gjithë përdoruesit.

Në një e-mail drejtuar administratorëve të G Suite kompania shpjegon disa prej veçorive të reja të dizajnit të ri.

Google sjell këtë ndërfaqe me premtimin e një pamjeje më të pastër dhe të thjeshtë të llogarive Gmail.

Megjithatë kompania ka mbajtur të fshehtë elementët e dizajnit të ri. Pak muaj më parë kompania solli një pamje të re edhe për Google Calendar ma ikona, ngjyra dhe kuti aktivitetesh të reja.

Në tërësi ky dizajn i Google Calendar në ueb përkonte me atë në platforma mobile, andaj presim një lëvizje të ngjashme në Gmail.

Në 2014-ën kompania solli një dizajn radikal për Gmail por vetëm përmes aplikacionit Inbox duke lënë origjinalin në Gmail. /PCWorld Albanian

 

 

Nga Redaksia 12.04.2018 17:35
Shkruaj Koment

Asnjë koment

Ende nuk ka komente!

Më lejoni tju them një histori të trishtuar! Ende nuk ka komente, por mund të jeni i pari që e komentoni këtë artikull.

Shkruaj një koment
Shiko të gjitha komentet

Shkruaj Koment

Hyrje

Fushat e patjetërsuara janë të shënuara me *

Nëse nuk jeni të regjistruar, atëherë klikoni Regjistro!

Para se të dërgoni komentin Tuaj ju lutemi që t’i përmbaheni rregullave të mëposhtme:

Mendimet e shprehura në komente janë opinione private të autorëve të komentit dhe nuk pasqyrojnë pikëpamjet e redaksisë së portalit informativ Titulli.

Gjithashtu lusim lexuesit e portalit Titulli që gjatë shkruarjes së komentit t’i përmbahen drejtshkrimit.

Redaksia mbanë të drejtën e mos aprovimit të komenteve me përmbajtje fyese, që janë vulgare, kërcënuese, raciste si dhe ato të cilat bëjnë thirrje në urrejtje etnike dhe nuk kontribuojnë në komunikim normal mes lexuesve të këtij portali.

Komentet që nuk kanë të bëjnë me temën dhe kanë përmbajtje të papërshtatshme rreth jetës private të personit në artikull, apo fyerje në autorët e tekstit si dhe anëtarët e redaksisë, nuk do të aprovohen.

Vërejtje: Për të dërguar komentin së pari duhet të regjistroheni me emrin (pseudonimin), me të cilin pas aprovimit nga redaksia, këtë emër unik (pseudonim) mund ta shfrytëzoni për dhënien e opinionit tuaj në hapësirën për komentim.