Pas eliminimit nga Champions, City bën gati 700 milionë euro për verë

Nga Redaksia 12.04.2018 17:27

 Kushtoni vëmendje buxhetit të Pep Guardiolës për merkaton e verës.

“The Telegraph” raporton se trajneri spanjoll do të ketë 680 milionë euro në dispozicion, për të nënshkruar me dy mesfushorë, një mbrojtës e një mesfushor krijues, si dhe një lojtar që mund të bëjë dy role, të luajë edhe në majën e sulmit.

Sikurse dihet, shpenzimet e Pep Guardiolës te Manchester City janë të jashtëzakonshme, mbi 500 milionë euro deri më tani, por nuk do të ndalet.

Ai synon të paktën edhe tre lojtarë në merkaton e kësaj vere, në përpjekje për të trajtuar dështimet e njëpasnjëshme në Ligën e Kampionëve dhe për të dalë mbi dominimin e brendshëm të klubit.

Drejtuesit do të vazhdojë me planet për të nënshkruar me yje të tjerë. Julian Weigl i Borussia Dortmund, Fred i Shakhtar Donetsk, Jorginho i Napolit dhe Jean-Michel Seri, që luan për Nice, janë objektivat e Guardiolës për këtë verë. Secili prej tyre do të kushtonte rreth 40 milionë aundë, ose më shumë.

 

Nga Redaksia 12.04.2018 17:27
Shkruaj Koment

Asnjë koment

Ende nuk ka komente!

Më lejoni tju them një histori të trishtuar! Ende nuk ka komente, por mund të jeni i pari që e komentoni këtë artikull.

Shkruaj një koment
Shiko të gjitha komentet

Shkruaj Koment

Hyrje

Fushat e patjetërsuara janë të shënuara me *

Nëse nuk jeni të regjistruar, atëherë klikoni Regjistro!

Para se të dërgoni komentin Tuaj ju lutemi që t’i përmbaheni rregullave të mëposhtme:

Mendimet e shprehura në komente janë opinione private të autorëve të komentit dhe nuk pasqyrojnë pikëpamjet e redaksisë së portalit informativ Titulli.

Gjithashtu lusim lexuesit e portalit Titulli që gjatë shkruarjes së komentit t’i përmbahen drejtshkrimit.

Redaksia mbanë të drejtën e mos aprovimit të komenteve me përmbajtje fyese, që janë vulgare, kërcënuese, raciste si dhe ato të cilat bëjnë thirrje në urrejtje etnike dhe nuk kontribuojnë në komunikim normal mes lexuesve të këtij portali.

Komentet që nuk kanë të bëjnë me temën dhe kanë përmbajtje të papërshtatshme rreth jetës private të personit në artikull, apo fyerje në autorët e tekstit si dhe anëtarët e redaksisë, nuk do të aprovohen.

Vërejtje: Për të dërguar komentin së pari duhet të regjistroheni me emrin (pseudonimin), me të cilin pas aprovimit nga redaksia, këtë emër unik (pseudonim) mund ta shfrytëzoni për dhënien e opinionit tuaj në hapësirën për komentim.