Kapen në të zezë tre punëtorë nga Maqedonia

Nga Redaksia 12.04.2018 17:10

Ata kishin ardhur ilegalisht në Zvicër dhe qëllimi i tyre ishte të punonin në të zezë

Të martën policia kantoniale e Nidwalden ka arrestuar tre persona, të cilët punonin në të zezë në fushën e ndërtimtarisë, shkruan “Luzerner Zeitung”.

Komisioni i Tregut të Punës kontrolloi një kantier ndërtimi, me ç`rast menjëherë sapo ju afruan, tre persona morën arratinë. Me ndihmën e policisë tre personat u arrestuan në Buoch dhe Stan. Ata kishin ardhur ilegalisht në Zvicër dhe qëllimi i tyre ishte të punonin në të zezë.

Të tre punëtorët ishin nga Maqedonia dhe sipas rregullit ata do të dëbohen.

 

Nga Redaksia 12.04.2018 17:10
Shkruaj Koment

Asnjë koment

Ende nuk ka komente!

Më lejoni tju them një histori të trishtuar! Ende nuk ka komente, por mund të jeni i pari që e komentoni këtë artikull.

Shkruaj një koment
Shiko të gjitha komentet

Shkruaj Koment

Hyrje

Fushat e patjetërsuara janë të shënuara me *

Nëse nuk jeni të regjistruar, atëherë klikoni Regjistro!

Para se të dërgoni komentin Tuaj ju lutemi që t’i përmbaheni rregullave të mëposhtme:

Mendimet e shprehura në komente janë opinione private të autorëve të komentit dhe nuk pasqyrojnë pikëpamjet e redaksisë së portalit informativ Titulli.

Gjithashtu lusim lexuesit e portalit Titulli që gjatë shkruarjes së komentit t’i përmbahen drejtshkrimit.

Redaksia mbanë të drejtën e mos aprovimit të komenteve me përmbajtje fyese, që janë vulgare, kërcënuese, raciste si dhe ato të cilat bëjnë thirrje në urrejtje etnike dhe nuk kontribuojnë në komunikim normal mes lexuesve të këtij portali.

Komentet që nuk kanë të bëjnë me temën dhe kanë përmbajtje të papërshtatshme rreth jetës private të personit në artikull, apo fyerje në autorët e tekstit si dhe anëtarët e redaksisë, nuk do të aprovohen.

Vërejtje: Për të dërguar komentin së pari duhet të regjistroheni me emrin (pseudonimin), me të cilin pas aprovimit nga redaksia, këtë emër unik (pseudonim) mund ta shfrytëzoni për dhënien e opinionit tuaj në hapësirën për komentim.