BMW X6 M nga Manhart dhe Carlex Design

Nga Redaksia 11.04.2018 09:58

Edhe kompania e njohur Manhart në ofertën e saj ka programin e plotë për modifikimin e modelit aktual të BMW-së, X6 M.

Paketa e Manhartit për modifikimin e X6 M përfshinë përforcimin e motorit të tij 4.4-litër V8 në 700 kuajfuqi, gjë që është e mjaftueshme që shpejtësinë maksimale ta arrijë deri në 315 kilometra në orë.

Në paketën e Manhartit, po ashtu, përfshihet edhe sistemi i shkarkimit të gazrave nga çeliku, set i ri i rrotave 22-inç, frenat më të forta, amortizatorët e modifikuar (tani vetura është më e ulët për 35 mm), si dhe etiketën e Manhartit, transmeton Koha.net.

Gjithashtu, ky BMW X6 M ka pësuar ndryshime edhe në interier, ku për këto ndryshime përgjegjës është kompania e njohur polake Carlex Design.

Shkurtimisht, Carlex Design për këtë X6 M ka zgjedhur interier dy-ngjyrësh (zi dhe verdhë), lëkurë Alcantara si dhe disa elemente të tjera të bëra nga fibra të karbonit.

Nga Redaksia 11.04.2018 09:58
Shkruaj Koment

Asnjë koment

Ende nuk ka komente!

Më lejoni tju them një histori të trishtuar! Ende nuk ka komente, por mund të jeni i pari që e komentoni këtë artikull.

Shkruaj një koment
Shiko të gjitha komentet

Shkruaj Koment

Hyrje

Fushat e patjetërsuara janë të shënuara me *

Nëse nuk jeni të regjistruar, atëherë klikoni Regjistro!

Para se të dërgoni komentin Tuaj ju lutemi që t’i përmbaheni rregullave të mëposhtme:

Mendimet e shprehura në komente janë opinione private të autorëve të komentit dhe nuk pasqyrojnë pikëpamjet e redaksisë së portalit informativ Titulli.

Gjithashtu lusim lexuesit e portalit Titulli që gjatë shkruarjes së komentit t’i përmbahen drejtshkrimit.

Redaksia mbanë të drejtën e mos aprovimit të komenteve me përmbajtje fyese, që janë vulgare, kërcënuese, raciste si dhe ato të cilat bëjnë thirrje në urrejtje etnike dhe nuk kontribuojnë në komunikim normal mes lexuesve të këtij portali.

Komentet që nuk kanë të bëjnë me temën dhe kanë përmbajtje të papërshtatshme rreth jetës private të personit në artikull, apo fyerje në autorët e tekstit si dhe anëtarët e redaksisë, nuk do të aprovohen.

Vërejtje: Për të dërguar komentin së pari duhet të regjistroheni me emrin (pseudonimin), me të cilin pas aprovimit nga redaksia, këtë emër unik (pseudonim) mund ta shfrytëzoni për dhënien e opinionit tuaj në hapësirën për komentim.