Testi i shpejtësisë: Galaxy S9+ vs. iPhone X

Nga Redaksia 31.03.2018 10:24

Linja e re Galaxy S9 e Samsungut është në dispozicion me dy procesorë – Qualcomm Snapdragon 845 për Shtetet e Bashkuara dhe Exynos 9810 për pjesën tjetër të botës.

Kanali i njohur në YouTube, EverythingApplePro, ka vendosur që të bëjë një test të shpejtësisë mes modelit iPhone X dhe Galaxy S9+ me procesor Exynos, transmeton Koha.net.

Të dy modelet më parë janë testuar, por Galaxy S9 kishte procesorin e Qualcommit, ndërsa tani do të shohim se sa është i shpejtë në hapjen e aplikacioneve Galaxy S9+ me procesor Exynos 9810.

Siç mund të vërehet nga videoja, në fillim iPhone X ishte më i shpejtë në hapjen e aplikacioneve deri në hapjen e kamerës për incizimin e videove me rezolucion 4K, por në fund të raundit të parë Galaxy S9+ doli fitues.

Gjithashtu, Galaxy S9+ fitoi edhe në raundin e dytë të testit ndaj iPhone X-it.

Samsung Galaxy S9+ në version me Exynos 9810 doli të jetë më i shpejtë se iPhone X në komplet testin e bërë nga EverythingApplePro.

Nga Redaksia 31.03.2018 10:24
Shkruaj Koment

Asnjë koment

Ende nuk ka komente!

Më lejoni tju them një histori të trishtuar! Ende nuk ka komente, por mund të jeni i pari që e komentoni këtë artikull.

Shkruaj një koment
Shiko të gjitha komentet

Shkruaj Koment

Hyrje

Fushat e patjetërsuara janë të shënuara me *

Nëse nuk jeni të regjistruar, atëherë klikoni Regjistro!

Para se të dërgoni komentin Tuaj ju lutemi që t’i përmbaheni rregullave të mëposhtme:

Mendimet e shprehura në komente janë opinione private të autorëve të komentit dhe nuk pasqyrojnë pikëpamjet e redaksisë së portalit informativ Titulli.

Gjithashtu lusim lexuesit e portalit Titulli që gjatë shkruarjes së komentit t’i përmbahen drejtshkrimit.

Redaksia mbanë të drejtën e mos aprovimit të komenteve me përmbajtje fyese, që janë vulgare, kërcënuese, raciste si dhe ato të cilat bëjnë thirrje në urrejtje etnike dhe nuk kontribuojnë në komunikim normal mes lexuesve të këtij portali.

Komentet që nuk kanë të bëjnë me temën dhe kanë përmbajtje të papërshtatshme rreth jetës private të personit në artikull, apo fyerje në autorët e tekstit si dhe anëtarët e redaksisë, nuk do të aprovohen.

Vërejtje: Për të dërguar komentin së pari duhet të regjistroheni me emrin (pseudonimin), me të cilin pas aprovimit nga redaksia, këtë emër unik (pseudonim) mund ta shfrytëzoni për dhënien e opinionit tuaj në hapësirën për komentim.