Trajneri i Hamburgut tregon pse përjashtoi Mavrajn

Nga Redaksia 31.03.2018 10:13

Hamburg nuk po kalon aspak momente të mira në Bundesliga dhe rrezikon seriozisht rënien nga Bundesaliga, për herë të parë në historinë e saj.

Edhe ambienti në klubin gjerman nuk është aspak e mirë, derisa së fundi u përjashtua mbrojtësi shqiptar, Mërgim Mavraj, përcjell albinfo.ch.

Futbollisti kuqezi u dërgua në ekipin e të rinjve si dënim, kurse deri më tani nuk ka folur lojtari se çfarë në të vërtetë ka ndodhur.

Ka qenë trajneri i Hamburgut, Christian Titz që ka folur rreth situatës së mbrojtësit shqiptar.

“Mërgim Mavraj është larguar nga ekipi i parë për arsye sportive. Kjo është e gjitha që mund të them”, ka deklaruar Titz.

Hamburg është e vetmja skuadër gjermane që asnjëherë nuk ka rënë nga elita, megjithatë, këtë edicion vështirë se do të shpëtojë.

Në dy vitet e kaluara kishte luajtur në “Play-out”.

 

Nga Redaksia 31.03.2018 10:13
Shkruaj Koment

Asnjë koment

Ende nuk ka komente!

Më lejoni tju them një histori të trishtuar! Ende nuk ka komente, por mund të jeni i pari që e komentoni këtë artikull.

Shkruaj një koment
Shiko të gjitha komentet

Shkruaj Koment

Hyrje

Fushat e patjetërsuara janë të shënuara me *

Nëse nuk jeni të regjistruar, atëherë klikoni Regjistro!

Para se të dërgoni komentin Tuaj ju lutemi që t’i përmbaheni rregullave të mëposhtme:

Mendimet e shprehura në komente janë opinione private të autorëve të komentit dhe nuk pasqyrojnë pikëpamjet e redaksisë së portalit informativ Titulli.

Gjithashtu lusim lexuesit e portalit Titulli që gjatë shkruarjes së komentit t’i përmbahen drejtshkrimit.

Redaksia mbanë të drejtën e mos aprovimit të komenteve me përmbajtje fyese, që janë vulgare, kërcënuese, raciste si dhe ato të cilat bëjnë thirrje në urrejtje etnike dhe nuk kontribuojnë në komunikim normal mes lexuesve të këtij portali.

Komentet që nuk kanë të bëjnë me temën dhe kanë përmbajtje të papërshtatshme rreth jetës private të personit në artikull, apo fyerje në autorët e tekstit si dhe anëtarët e redaksisë, nuk do të aprovohen.

Vërejtje: Për të dërguar komentin së pari duhet të regjistroheni me emrin (pseudonimin), me të cilin pas aprovimit nga redaksia, këtë emër unik (pseudonim) mund ta shfrytëzoni për dhënien e opinionit tuaj në hapësirën për komentim.