Bujanovac: Lokalne zajednice sa projekt-predlozima, Veliki Trnovac i Končulj zadovoljni realizacijom (video)

Nga Redaksia 20.03.2018 07:29

U opštini Bujanovac funkcionišu 29 lokalnih zajednica za koje opštinski budžet izdvaja sredstva za tehničku podršku pri realizaciji projekata na osnovu zahteva svake zajednice.

Seljami Mustafa, Sekretar Skupštine opštine je istakao za Titulli.com da je opština Bujanovac broji 29 lokalnih zajednica koja konkurišu sa projektima pre izrade godišnjeg budžeta.

"Lokalne zajednice iznesu svoje prioritete za realizaciju pojedinih projekata u periodu raspodele budžeta i u okviru normalnog ostvaruju svoje projekte", rekao je Mustafa.

Prema njegovim rečima, za 2018. godinu iz opštinskog budžeta za mesne zajednice je predvidjeno oko 3 miliona i 900 hiljada dinara za tehničko poslovanje.

"Ovaj iznos dodeljen je samo za tehničke troškove lokalnim zajednicama dok za ostvarivanje projekata finansijska sredstva se dodeljuju na osnovu projekata i zahteva koja lokalne zajednice čine i na osnovu prioriteta utvrdjenih od strane opštine", rekao je Mustafa.

On je rekao da se nisu svi zahtevi lokalnih zajednica sprovodili u prethodnim godinama, ali je gradonačelnik Šaip Kamberi pogledao koji su zahtevi prioritetni i verujem da je implementacija projekata zadovoljavajuća.

Na osnovu budžeta opštine Bujanovac za 2018. godinu planirana su oko 181 miliona dinara za infrastrukturne projekte u svim lokalnim zajednicama, uključujući i grad Bujanovac.

Lokalna zajednica Veliki Trnovac, jedna od najvećih u opštini, podnela je projekte koji su u interesu stanovnika i zadovoljni su do sada realizacijom.

Agim Haljiti, Predsednik mesne zajednice Veliki Trnovac je rekao da je u novembru 2017. godine podneo zahteve ali to ne znači da će se svi realizovati, nego će se uzeti u obzir oni projekti koji su od vitalnog značaja za gradjane Velikog Trnovca.

"Verujem da će se barem polovina naših zahteva odobriti od strane Skupštine opštine i da će prelaskom projekata u programu budžeta oni biti realizovani 100%", rekao je on.

On je takodje rekao da je delimično zadovoljan finansiranjem od strane opštinskog budžeta na osnovu svog kapaciteta za finansiranje projekata.

Haliti je sa velikim zadovoljstvom izjavio da su već realizovana dva projekta od velike važnosti za mesnu zajednicu Veliki Trnovac, kanalizaciona mreža i korita reke.

Zadovoljan implementacijom projekata je takodje i Zilćeflji Šerifi, Predsednik lokalne zajednice Končulj koji je rekao da skoro svake godine najmanje se realizuju po dva projekta u infrastrukturu.

"U 2017. godinu u mesnu zajednicu Končulj do decembra svi projekti su realizovani. Dva projekata za asfaltiranje dva puteva su završeni a u 2018. godini smo tražili nove projekte”, rekao je u razgovoru za Titulli.com, Zilćeflji Šerifi.

Za mesec mart 2018. godine od strane Skupštine opštine su raspisani izbori u svim lokalnim zajednicama i očekuje se da će u roku od dva meseca mesne zajednice imati nova rukovodstva, a zatim će one stvarati most izmedju zahteva gradjana i opštine. / Titulli.com /

Nga Redaksia 20.03.2018 07:29
Shkruaj Koment

Asnjë koment

Ende nuk ka komente!

Më lejoni tju them një histori të trishtuar! Ende nuk ka komente, por mund të jeni i pari që e komentoni këtë artikull.

Shkruaj një koment
Shiko të gjitha komentet

Shkruaj Koment

Hyrje

Fushat e patjetërsuara janë të shënuara me *

Nëse nuk jeni të regjistruar, atëherë klikoni Regjistro!

Para se të dërgoni komentin Tuaj ju lutemi që t’i përmbaheni rregullave të mëposhtme:

Mendimet e shprehura në komente janë opinione private të autorëve të komentit dhe nuk pasqyrojnë pikëpamjet e redaksisë së portalit informativ Titulli.

Gjithashtu lusim lexuesit e portalit Titulli që gjatë shkruarjes së komentit t’i përmbahen drejtshkrimit.

Redaksia mbanë të drejtën e mos aprovimit të komenteve me përmbajtje fyese, që janë vulgare, kërcënuese, raciste si dhe ato të cilat bëjnë thirrje në urrejtje etnike dhe nuk kontribuojnë në komunikim normal mes lexuesve të këtij portali.

Komentet që nuk kanë të bëjnë me temën dhe kanë përmbajtje të papërshtatshme rreth jetës private të personit në artikull, apo fyerje në autorët e tekstit si dhe anëtarët e redaksisë, nuk do të aprovohen.

Vërejtje: Për të dërguar komentin së pari duhet të regjistroheni me emrin (pseudonimin), me të cilin pas aprovimit nga redaksia, këtë emër unik (pseudonim) mund ta shfrytëzoni për dhënien e opinionit tuaj në hapësirën për komentim.