Gattuso: Fitorja ndaj Genoas ishte reagimi i duhur pas humbjes nga Arsenali

Nga Redaksia 12.03.2018 10:12

Gennaro Gattuso ka thënë se ishte kurioz të shihte se si do të reagonte Milani pas humbjes nga Arsenali në Europa League dhe është shprehur i kënaqur pas triumfit në sekondat e fundit ndaj Genoas.

Kur po zhvillohej minuta e fundit e kohës shtesë, Suso harkoi në zonë dhe Andre Silva e shënoi golin e parë në karrierë në Serie A, i cili ishte goli i tri pikëve për Rossonerët.

(Foto: Getty Images)

“Ishim të shqetësuar dhe të them të drejtën unë isha kurioz të shihja se si do të reagonim pas humbjes së parë në dy muaj e gjysmë. Mora një reagim të mirë”.

“Komplimentet e mia për Genona, sepse na shkaktuan shumë probleme, mirëpo ne luajtëm me karakter, e qarkulluam topin pa frikë dhe vërtet e vlerësoj këtë aspekt të lojës”.

“Jam i kënaqur që Andre Silva shënoi golin e parë në Serie A. Është shumë vështirë të veshësh këtë fanellë prestigjioze, aq më shumë kur je i ri, mirëpo duhet të vazhdojmë me punën tonë dhe të rritemi me kohë duke besuar në vete”, ka deklaruar Gattuso për Mediaset Premium.

Milani është në vend të gjashtë në tabelë me 47 pikë. Vendi i katërt (Lazio) që dërgon në Ligën e Kampionëve është gjashtë pikë larg, mirëpo Rossonerët kanë edhe një ndeshje më pak të zhvilluar. /Telegrafi/

 

 

Nga Redaksia 12.03.2018 10:12
Shkruaj Koment

Asnjë koment

Ende nuk ka komente!

Më lejoni tju them një histori të trishtuar! Ende nuk ka komente, por mund të jeni i pari që e komentoni këtë artikull.

Shkruaj një koment
Shiko të gjitha komentet

Shkruaj Koment

Hyrje

Fushat e patjetërsuara janë të shënuara me *

Nëse nuk jeni të regjistruar, atëherë klikoni Regjistro!

Para se të dërgoni komentin Tuaj ju lutemi që t’i përmbaheni rregullave të mëposhtme:

Mendimet e shprehura në komente janë opinione private të autorëve të komentit dhe nuk pasqyrojnë pikëpamjet e redaksisë së portalit informativ Titulli.

Gjithashtu lusim lexuesit e portalit Titulli që gjatë shkruarjes së komentit t’i përmbahen drejtshkrimit.

Redaksia mbanë të drejtën e mos aprovimit të komenteve me përmbajtje fyese, që janë vulgare, kërcënuese, raciste si dhe ato të cilat bëjnë thirrje në urrejtje etnike dhe nuk kontribuojnë në komunikim normal mes lexuesve të këtij portali.

Komentet që nuk kanë të bëjnë me temën dhe kanë përmbajtje të papërshtatshme rreth jetës private të personit në artikull, apo fyerje në autorët e tekstit si dhe anëtarët e redaksisë, nuk do të aprovohen.

Vërejtje: Për të dërguar komentin së pari duhet të regjistroheni me emrin (pseudonimin), me të cilin pas aprovimit nga redaksia, këtë emër unik (pseudonim) mund ta shfrytëzoni për dhënien e opinionit tuaj në hapësirën për komentim.