Mos guxoni t’i hidhni më bishtat e spinaqit. Ja si t’i përdorni ato

Nga Redaksia 12.03.2018 10:06

Gjatë gjithë kohës kemi hedhur poshtë ndoshta një pjesë po aq të mirë sa gjethet. Dhe po flasim për spinaqin, një nga superushqimet, të cilin e rekomandojnë të gjithë mutricionistët dhe mjekët si pjesë të pandashme të menusë ditore.

Gjithsesi ndaloni së bëri këtë! Provoni të bëni sallatë me to.

Ja se si:

Përbërësit:

  • Bishtat e 1 kg spinaqi
  • 2 portokaj
  • 20 gram fara susam të pjekur
  • Djath i bardhë me pak kripë
  • Vaj ulliri

Përgatitja:

  • U heqim bishtat spinaqit dhe pasi i lajmë i ziejmë 3-4 minuta në avull ose më pak në ujë të valuar.
  • Hidhini në tas sallate dhe më pas qëroni portokallin, hiqini dhe të bardhën dhe ndajeni në feta.
  • Hedhim djathin e bardhë të prerë në kube, farat e susamit, vajin e ullirit dhe pak kripë.


Bonus:Me bishtat e spinaqit, mund të përgatisni dhe smoothie të ndryshëm

 

Nga Redaksia 12.03.2018 10:06
Shkruaj Koment

Asnjë koment

Ende nuk ka komente!

Më lejoni tju them një histori të trishtuar! Ende nuk ka komente, por mund të jeni i pari që e komentoni këtë artikull.

Shkruaj një koment
Shiko të gjitha komentet

Shkruaj Koment

Hyrje

Fushat e patjetërsuara janë të shënuara me *

Nëse nuk jeni të regjistruar, atëherë klikoni Regjistro!

Para se të dërgoni komentin Tuaj ju lutemi që t’i përmbaheni rregullave të mëposhtme:

Mendimet e shprehura në komente janë opinione private të autorëve të komentit dhe nuk pasqyrojnë pikëpamjet e redaksisë së portalit informativ Titulli.

Gjithashtu lusim lexuesit e portalit Titulli që gjatë shkruarjes së komentit t’i përmbahen drejtshkrimit.

Redaksia mbanë të drejtën e mos aprovimit të komenteve me përmbajtje fyese, që janë vulgare, kërcënuese, raciste si dhe ato të cilat bëjnë thirrje në urrejtje etnike dhe nuk kontribuojnë në komunikim normal mes lexuesve të këtij portali.

Komentet që nuk kanë të bëjnë me temën dhe kanë përmbajtje të papërshtatshme rreth jetës private të personit në artikull, apo fyerje në autorët e tekstit si dhe anëtarët e redaksisë, nuk do të aprovohen.

Vërejtje: Për të dërguar komentin së pari duhet të regjistroheni me emrin (pseudonimin), me të cilin pas aprovimit nga redaksia, këtë emër unik (pseudonim) mund ta shfrytëzoni për dhënien e opinionit tuaj në hapësirën për komentim.