Ky është sekreti për të bërë fëmijët që të pëlqejnë perimet!

Nga Redaksia 12.03.2018 10:02

Luani me ngjyrat, me format origjinale dhe diçka të njohur që ata e duan shumë. Ku mund të jetë një fillim i mbarë që fëmijët tuaj të pëlqejnë perimet.

 Bëni pjata argëtuese, të bukura dhe të shijshme. Padyshim një ide e mirë për të sjellë fëmijët më pranë perimeve.

Fëmijët duan të shohin një tavolinë të ndritshme dhe ngjyra tepër të ndezura. Duke u nisur nga kjo, për të tërhequr vëmendjen e tyre dhe për t’i bërë kuriozë. A keni provuar ndonjëherë të futni perime të pagatuara në shkop dhe t’i gatuani si në skarë?

Gjithashtu, për të bërë që fëmijët tuaj të hanë domate të freskëta, i përdorni ato si një kapele për vezët dhe në fund i vendosini të gjitha në një livadh të bukur me sallatë jeshile.

Dhe pse të mos krijoni një bretkosë të bukur me një vezë të zier të prerë në gjysmë, ku për të bërë sytë përdorni bizele dhe një rrip me keçap për të krijuar një buzëqeshje të ëmbël?

Të bukur dhe të shijshëm janë “kërmijtë” dhe spinaqi në omëletë, disa rrotullime të bukura të verdha dhe të gjelbëra të vendosura në një rrip karotash për një shëtitje në një shtrat sallate.

Ka ide dhe forma të ndryshme, ne ju servirëm disa. Provojini!

 

Nga Redaksia 12.03.2018 10:02
Shkruaj Koment

Asnjë koment

Ende nuk ka komente!

Më lejoni tju them një histori të trishtuar! Ende nuk ka komente, por mund të jeni i pari që e komentoni këtë artikull.

Shkruaj një koment
Shiko të gjitha komentet

Shkruaj Koment

Hyrje

Fushat e patjetërsuara janë të shënuara me *

Nëse nuk jeni të regjistruar, atëherë klikoni Regjistro!

Para se të dërgoni komentin Tuaj ju lutemi që t’i përmbaheni rregullave të mëposhtme:

Mendimet e shprehura në komente janë opinione private të autorëve të komentit dhe nuk pasqyrojnë pikëpamjet e redaksisë së portalit informativ Titulli.

Gjithashtu lusim lexuesit e portalit Titulli që gjatë shkruarjes së komentit t’i përmbahen drejtshkrimit.

Redaksia mbanë të drejtën e mos aprovimit të komenteve me përmbajtje fyese, që janë vulgare, kërcënuese, raciste si dhe ato të cilat bëjnë thirrje në urrejtje etnike dhe nuk kontribuojnë në komunikim normal mes lexuesve të këtij portali.

Komentet që nuk kanë të bëjnë me temën dhe kanë përmbajtje të papërshtatshme rreth jetës private të personit në artikull, apo fyerje në autorët e tekstit si dhe anëtarët e redaksisë, nuk do të aprovohen.

Vërejtje: Për të dërguar komentin së pari duhet të regjistroheni me emrin (pseudonimin), me të cilin pas aprovimit nga redaksia, këtë emër unik (pseudonim) mund ta shfrytëzoni për dhënien e opinionit tuaj në hapësirën për komentim.