5 qytete të Zvicrës, në listën e 10 vendeve ku përdorët më së shumti kokaina

Nga RedaksiaI 10.03.2018 08:40

Në listën e 10 vendeve të para për përdorimin e kokainës në Evropë, pesë prej tyre janë qytetet e Zvicrës. Ky raport është publikuar nga Qendra Evropiane për Monitorimin e Drogës dhe Vartësisë që përfshin gjithë kontinentin evropian, njofton albinfo.ch.

Lista me 10 vendet e para për përdorimin e kokainës kryesohet nga Barcelona. Ndërkohë, menjëherë pas saj renditet Cyrihu. Në mesin e listës gjenden edhe qytetet: St. Gallen dhe Gjeneva, të cilat gjendet në vendin e katërt dhe të pestë, ndërkohë dy qytete të tjera të përfshira në këtë listë janë edhe Bazeli dhe Berna, që gjenden në vendin e tetë dhe të nëntë.

 Ndërkohë, edhe pse në vitet 2014 dhe 2015 Londra ishte qyteti që udhëhiqte këtë listë, së fundmi nuk është fare në 10 vendet e para.

Ndërkohë, në raport thuhet se kryeqyteti evropian i përdorimit të amfetaminave është Eindhoven në Holandë. Amsterdami kryeson listën për përdorimin e MDMA.

Të dhënat u finalizuan pas analizave të mostrave të ujërave të zeza të 56 qyteteve, në 19 shtete të Evropës.

Nga RedaksiaI 10.03.2018 08:40
Shkruaj Koment

Asnjë koment

Ende nuk ka komente!

Më lejoni tju them një histori të trishtuar! Ende nuk ka komente, por mund të jeni i pari që e komentoni këtë artikull.

Shkruaj një koment
Shiko të gjitha komentet

Shkruaj Koment

Hyrje

Fushat e patjetërsuara janë të shënuara me *

Nëse nuk jeni të regjistruar, atëherë klikoni Regjistro!

Para se të dërgoni komentin Tuaj ju lutemi që t’i përmbaheni rregullave të mëposhtme:

Mendimet e shprehura në komente janë opinione private të autorëve të komentit dhe nuk pasqyrojnë pikëpamjet e redaksisë së portalit informativ Titulli.

Gjithashtu lusim lexuesit e portalit Titulli që gjatë shkruarjes së komentit t’i përmbahen drejtshkrimit.

Redaksia mbanë të drejtën e mos aprovimit të komenteve me përmbajtje fyese, që janë vulgare, kërcënuese, raciste si dhe ato të cilat bëjnë thirrje në urrejtje etnike dhe nuk kontribuojnë në komunikim normal mes lexuesve të këtij portali.

Komentet që nuk kanë të bëjnë me temën dhe kanë përmbajtje të papërshtatshme rreth jetës private të personit në artikull, apo fyerje në autorët e tekstit si dhe anëtarët e redaksisë, nuk do të aprovohen.

Vërejtje: Për të dërguar komentin së pari duhet të regjistroheni me emrin (pseudonimin), me të cilin pas aprovimit nga redaksia, këtë emër unik (pseudonim) mund ta shfrytëzoni për dhënien e opinionit tuaj në hapësirën për komentim.