Coca-Cola planifikon të prodhojë pije alkoolike

Nga RedaksiaR 07.03.2018 13:33

Eksperiment modest për tregun japonez

Coca-Cola është duke planifikuar që të prodhojë një pijë alkoolike për herë të parë në historinë 125 vjeçare të kompanisë. Kjo gjë do të bëhet duke pasur për bazë një pije të pëlqyer japoneze.

Pija e quajtur Chu-Hi ka tërhequr vëmendjen dhe së fundi po pëlqehet shumë nga njerëzit.

Chu-Hi përmban zakonisht nga 3-8 për qind alkool. Ky lloj i pijes alkoolike zakonisht u referohet pijeve të ëmbla alkoolike.

Drejtori i Coca-Colës në Japoni, Jorge Garduno, ka thënë se kjo lëvizje është një eksperiment modest për tregun e tyre.

“Ne nuk kemi eksperimentuar në përmbajtjen e alkoolit më herët, mirëpo ky është një shembull i asaj se mund të shohim edhe mundësitë jashtë fushës sonë”, tha Garduno.

Mirëpo, nuk ka shumë mundësi që kjo pije të shpërndahet edhe jashtë Japonisë. 


Nga RedaksiaR 07.03.2018 13:33
Shkruaj Koment

Asnjë koment

Ende nuk ka komente!

Më lejoni tju them një histori të trishtuar! Ende nuk ka komente, por mund të jeni i pari që e komentoni këtë artikull.

Shkruaj një koment
Shiko të gjitha komentet

Shkruaj Koment

Hyrje

Fushat e patjetërsuara janë të shënuara me *

Nëse nuk jeni të regjistruar, atëherë klikoni Regjistro!

Para se të dërgoni komentin Tuaj ju lutemi që t’i përmbaheni rregullave të mëposhtme:

Mendimet e shprehura në komente janë opinione private të autorëve të komentit dhe nuk pasqyrojnë pikëpamjet e redaksisë së portalit informativ Titulli.

Gjithashtu lusim lexuesit e portalit Titulli që gjatë shkruarjes së komentit t’i përmbahen drejtshkrimit.

Redaksia mbanë të drejtën e mos aprovimit të komenteve me përmbajtje fyese, që janë vulgare, kërcënuese, raciste si dhe ato të cilat bëjnë thirrje në urrejtje etnike dhe nuk kontribuojnë në komunikim normal mes lexuesve të këtij portali.

Komentet që nuk kanë të bëjnë me temën dhe kanë përmbajtje të papërshtatshme rreth jetës private të personit në artikull, apo fyerje në autorët e tekstit si dhe anëtarët e redaksisë, nuk do të aprovohen.

Vërejtje: Për të dërguar komentin së pari duhet të regjistroheni me emrin (pseudonimin), me të cilin pas aprovimit nga redaksia, këtë emër unik (pseudonim) mund ta shfrytëzoni për dhënien e opinionit tuaj në hapësirën për komentim.