Ja si ta ndaloni rënien e flokëve vetëm me hudhër

Nga RedaksiaR 07.03.2018 13:22

Shamponët dhe balsamët kundër rënies së flokëve që përmbajnë hudhër, ka kohë, që gjenden në treg.

Qëllimi i tyre është të ndalojnë dhe parandalojnë rënien e flokëve, që është e vërtetuar edhe shkencëtarisht se hudhra është shumë efektive për këtë problem.

Hudhra mund të përdoret si ilaç për shumë sëmundje. stimulon qarkullimin e gjakut, vepron si antiseptik dhe stimulon rritjen e flokëve, transmeton Klan Kosova.

Por si ta përdorni hudhrën për të parandaluar rënien e flokëve?

Merrni një thelb të hudhrës dhe shtypeni ose grijeni atë.

Merreni lëngun e hudhrës dhe vendoseni atë në zonat kritike ku keni rënie të flokëve apo në gjithë kokën. Lëreni lëngun të qëndrojë kështu për rreth një orë përpara se të lani flokët tuaj me shamponin e zakonshëm.

Hudhra mund të ketë një erë të fortë dhe specifike, por besoni, se kjo është një mënyrë efektive për parandalimin e rënies së flokëve.

Përdoreni këtë lëng jo më shumë se dy herë në javë. Pas një muaji të këtij trajtimi, ju do të vini re ndryshimin në flokët tuaj!

 

Nga RedaksiaR 07.03.2018 13:22
Shkruaj Koment

Asnjë koment

Ende nuk ka komente!

Më lejoni tju them një histori të trishtuar! Ende nuk ka komente, por mund të jeni i pari që e komentoni këtë artikull.

Shkruaj një koment
Shiko të gjitha komentet

Shkruaj Koment

Hyrje

Fushat e patjetërsuara janë të shënuara me *

Nëse nuk jeni të regjistruar, atëherë klikoni Regjistro!

Para se të dërgoni komentin Tuaj ju lutemi që t’i përmbaheni rregullave të mëposhtme:

Mendimet e shprehura në komente janë opinione private të autorëve të komentit dhe nuk pasqyrojnë pikëpamjet e redaksisë së portalit informativ Titulli.

Gjithashtu lusim lexuesit e portalit Titulli që gjatë shkruarjes së komentit t’i përmbahen drejtshkrimit.

Redaksia mbanë të drejtën e mos aprovimit të komenteve me përmbajtje fyese, që janë vulgare, kërcënuese, raciste si dhe ato të cilat bëjnë thirrje në urrejtje etnike dhe nuk kontribuojnë në komunikim normal mes lexuesve të këtij portali.

Komentet që nuk kanë të bëjnë me temën dhe kanë përmbajtje të papërshtatshme rreth jetës private të personit në artikull, apo fyerje në autorët e tekstit si dhe anëtarët e redaksisë, nuk do të aprovohen.

Vërejtje: Për të dërguar komentin së pari duhet të regjistroheni me emrin (pseudonimin), me të cilin pas aprovimit nga redaksia, këtë emër unik (pseudonim) mund ta shfrytëzoni për dhënien e opinionit tuaj në hapësirën për komentim.