Adnan Salihu, zyrtarisht i propozuar për kryetar të kuvendit komunal në Bujanoc

Nga Redaksia 14.02.2018 17:40

Gjatë javës së ardhshme mundë të mbahet seanca e kuvendit komunal të komunës së Bujanocit dhe të zgjidhet kryetari i këtij institucioni i cili do të zëvendësojë pozitën e Jonuz Musliut.

Në bazë të marrëveshjeve të koalicionit qeverisës, zyrtarishtë për kryetar është propozuar Adnan Salihu, këshillltarë në kuvendin komunal nga LPD, shkruan Titulli.com.

“Votat brenda partisë Lëvizja e Progresit Demokratik gjatë mbledhjes kanë qenë që kryetar i ardhshëm i kuvendit të jem unë dhe emri i është dorëzuar partnerit të koalicionit si dhe shërbimit të kuvendit komunal”, tha Adnan Salihu gjatë një bisedë për Titulli.com.

Salihu tha gjithashtu se Lëvizja e Progresit Demokratik pas humbjes së kryetarit të saj po qëndron shumë mirë brenda saj dhe se bashkëpunimi e mbështetja brenda partiake vetëm sa është rritur e jo zvogëluar.

Ai theksoi se ende nuk kanë hasur në ndonjë mosmarrveshje apo mospajtim brenda partiak ndërsa zgjedhjet për pozitën e kryetarit të Lëvizjes së Progresit Demokratike nuk do të mbahen njëherë.

“Ende nuk ka ndonjë ndryshim brenda partisë por patjetër që do të vij edhe momenti kur do të duhet që të zgjidhet edhe kryetari i partisë, mirëpo kjo do të ndodh atëherë kur do ta vlerësojmë ne se ka ardhur ai moment”, u shpreh Salihu.

Portali Informativ Titulli.com ka shkruar më herët se Adnan Salihu mundë të zgjidhet kryetar i kuvendit komunal në Bujanoc./Titulli/com/

Nga Redaksia 14.02.2018 17:40
Shkruaj Koment

Asnjë koment

Ende nuk ka komente!

Më lejoni tju them një histori të trishtuar! Ende nuk ka komente, por mund të jeni i pari që e komentoni këtë artikull.

Shkruaj një koment
Shiko të gjitha komentet

Shkruaj Koment

Hyrje

Fushat e patjetërsuara janë të shënuara me *

Nëse nuk jeni të regjistruar, atëherë klikoni Regjistro!

Para se të dërgoni komentin Tuaj ju lutemi që t’i përmbaheni rregullave të mëposhtme:

Mendimet e shprehura në komente janë opinione private të autorëve të komentit dhe nuk pasqyrojnë pikëpamjet e redaksisë së portalit informativ Titulli.

Gjithashtu lusim lexuesit e portalit Titulli që gjatë shkruarjes së komentit t’i përmbahen drejtshkrimit.

Redaksia mbanë të drejtën e mos aprovimit të komenteve me përmbajtje fyese, që janë vulgare, kërcënuese, raciste si dhe ato të cilat bëjnë thirrje në urrejtje etnike dhe nuk kontribuojnë në komunikim normal mes lexuesve të këtij portali.

Komentet që nuk kanë të bëjnë me temën dhe kanë përmbajtje të papërshtatshme rreth jetës private të personit në artikull, apo fyerje në autorët e tekstit si dhe anëtarët e redaksisë, nuk do të aprovohen.

Vërejtje: Për të dërguar komentin së pari duhet të regjistroheni me emrin (pseudonimin), me të cilin pas aprovimit nga redaksia, këtë emër unik (pseudonim) mund ta shfrytëzoni për dhënien e opinionit tuaj në hapësirën për komentim.