Arsyeja pse kanë rënë shitjet e iPhone-vë

Nga RedaksiaR 14.02.2018 14:41

IPhone X është sot për sot celulari smartphone më i shtrenjtë në treg, duke filluar nga 1000$

Por çmimi mund të jetë faktori kryesor pse kërkesat e iPhone X kanë qenë shumë të ulëta.

Ndërsa duket një situatë e papërshtatshme për gjigandin Apple, ka vendosur të përgjysmojë prodhimin nga 40 miliona pajisje në tremujor, në 20 miliona pajisje.

Sipas TechSot tregjet që kanë qënë të dobëta janë pikërisht ato nga të cilat Apple kishte pritshmëri të mëdha si në SHBA, Evropë dhe Kinë. Një tjetër arsye se përse jo shumë njerëz nuk po përdorim më pajisjet Apple është edhe lajmi se kjo kompani do të nxjerrë së shpejti në treg iPhone të ri në pranverë e ndoshta të shumtë janë atë që po presin më shumë detaje rreth iPhone-it të ri. 


Nga RedaksiaR 14.02.2018 14:41
Shkruaj Koment

Asnjë koment

Ende nuk ka komente!

Më lejoni tju them një histori të trishtuar! Ende nuk ka komente, por mund të jeni i pari që e komentoni këtë artikull.

Shkruaj një koment
Shiko të gjitha komentet

Shkruaj Koment

Hyrje

Fushat e patjetërsuara janë të shënuara me *

Nëse nuk jeni të regjistruar, atëherë klikoni Regjistro!

Para se të dërgoni komentin Tuaj ju lutemi që t’i përmbaheni rregullave të mëposhtme:

Mendimet e shprehura në komente janë opinione private të autorëve të komentit dhe nuk pasqyrojnë pikëpamjet e redaksisë së portalit informativ Titulli.

Gjithashtu lusim lexuesit e portalit Titulli që gjatë shkruarjes së komentit t’i përmbahen drejtshkrimit.

Redaksia mbanë të drejtën e mos aprovimit të komenteve me përmbajtje fyese, që janë vulgare, kërcënuese, raciste si dhe ato të cilat bëjnë thirrje në urrejtje etnike dhe nuk kontribuojnë në komunikim normal mes lexuesve të këtij portali.

Komentet që nuk kanë të bëjnë me temën dhe kanë përmbajtje të papërshtatshme rreth jetës private të personit në artikull, apo fyerje në autorët e tekstit si dhe anëtarët e redaksisë, nuk do të aprovohen.

Vërejtje: Për të dërguar komentin së pari duhet të regjistroheni me emrin (pseudonimin), me të cilin pas aprovimit nga redaksia, këtë emër unik (pseudonim) mund ta shfrytëzoni për dhënien e opinionit tuaj në hapësirën për komentim.