Juventusi, mes tabuve e problemeve në Ligën e Kampioneve

Nga RedaksiaR 14.02.2018 14:21

Juventusi ia komplikoi jo pak gjërat vetes për kualifikimin në çerekfinale të Ligës së Kampioneve

Në sfidën e zhvilluar në “Allianz Stadium” ndaj Tottenham Hotspur, “Zonja e Vjetër” hodhi poshtë avantazhin 2-0 të krijuar në 9 minutat e para, për të barazuar sfidën me londinezët në 2-2. Ndeshja e kthimit që do të luhet në “Wembley” do të jetë vendimtare për kampionët e Italisë, që i pret një detyrë shumë e vështirë.Skuadrat angleze kanë rezultuar një mallkim për bardhezinjtë, pasi në 5 përballjet e fundit të saj me klubet e Premier League në sfidat me eliminim direkt, Juventusi gjithnjë është eliminuar.

Por jo vetëm kaq, skuadra torineze trembet edhe nga një precedent tjetër lidhur me Bajernin e Mynihut. Përpara 3 viteve, Juventusi luajti finalen e Ligës së Kampioneve, ndërsa sezonin pasardhës u eliminua pikërisht në 1/8 e finaleve nga skuadra bavareze.

Ndeshja e parë me gjermanët në atë kohë u mbyll 2-2, ndërsa në Mynih, Bayern fitoi 4-2 pas kohës shtesë, në një ndeshje ku Juventusi mori një avantazh të dyfishtë. Por, Juventusi ka edhe probleme të tjera. Me mungesën e Dybala, dhënien e Pjaca me huazim, “Zonja e Vjetër” rezultoi pa shumë alternativa në sulm përballë Tottenham. Një situatë që u rëndua me dëmtimin e Mandzukic në ije, që detyroi trajnerin Allegri ta zëvendësojë.

Po kështu, një tjetër zëvendësim i detyruar ishte ai i Sturaros, që do të thotë një reduktim akoma më i madh i zgjedhjeve të Allegrit.Në këtë pikë, për kampionët e Italisë që duan të shkojnë në ndeshjen e 7 marsit në një formë sa më të mirë, shpresat janë te Paulo Dybala, i cili mund të jetë në fushën e lojës që në ndeshjen derbi të së dielës dhe Blaise Matuidi, i cili është element i rëndësishëm në skemën e trajnerit livornez. 


Nga RedaksiaR 14.02.2018 14:21
Shkruaj Koment

Asnjë koment

Ende nuk ka komente!

Më lejoni tju them një histori të trishtuar! Ende nuk ka komente, por mund të jeni i pari që e komentoni këtë artikull.

Shkruaj një koment
Shiko të gjitha komentet

Shkruaj Koment

Hyrje

Fushat e patjetërsuara janë të shënuara me *

Nëse nuk jeni të regjistruar, atëherë klikoni Regjistro!

Para se të dërgoni komentin Tuaj ju lutemi që t’i përmbaheni rregullave të mëposhtme:

Mendimet e shprehura në komente janë opinione private të autorëve të komentit dhe nuk pasqyrojnë pikëpamjet e redaksisë së portalit informativ Titulli.

Gjithashtu lusim lexuesit e portalit Titulli që gjatë shkruarjes së komentit t’i përmbahen drejtshkrimit.

Redaksia mbanë të drejtën e mos aprovimit të komenteve me përmbajtje fyese, që janë vulgare, kërcënuese, raciste si dhe ato të cilat bëjnë thirrje në urrejtje etnike dhe nuk kontribuojnë në komunikim normal mes lexuesve të këtij portali.

Komentet që nuk kanë të bëjnë me temën dhe kanë përmbajtje të papërshtatshme rreth jetës private të personit në artikull, apo fyerje në autorët e tekstit si dhe anëtarët e redaksisë, nuk do të aprovohen.

Vërejtje: Për të dërguar komentin së pari duhet të regjistroheni me emrin (pseudonimin), me të cilin pas aprovimit nga redaksia, këtë emër unik (pseudonim) mund ta shfrytëzoni për dhënien e opinionit tuaj në hapësirën për komentim.