Pozita e gjumit ka efekt në shëndetin tuaj

Nga RedaksiaR 14.02.2018 08:54

Gjumi i keq i natës nuk është vetëm i pakëndshëm pasi llogaritet të jetë edhe i rrezikshëm

Problemet ekzistuese, siç janë dhimbja e shpinës për periudha të ndryshme kohore dhe ndonjë ftohje e mundshme, mund të përkeqësojnë gjendjen tuaj shëndetësore.

Pra, sipas hulumtimit, pozita në të cilën ju flini, thotë shumë për shëndetin tuaj, njofton Klan Kosova.

Mënyra se si ju fleni ndikon në mënyrën se si gjaku qarkullon në trupin tuaj.

Megjithatë për të rregulluar gjithë këto probleme ka një gjë të thjeshtë që ju duhet përfunduar.

Hulumtuesit britanik potencojnë se nuk është e nevojshme të përdorni medikamente, thjeshtë tentoni pozita të ndryshme derisa të fitoni pozitën më të favorshme për trupin tuaj, njofton Klan Kosova.

 

Nga RedaksiaR 14.02.2018 08:54
Shkruaj Koment

Asnjë koment

Ende nuk ka komente!

Më lejoni tju them një histori të trishtuar! Ende nuk ka komente, por mund të jeni i pari që e komentoni këtë artikull.

Shkruaj një koment
Shiko të gjitha komentet

Shkruaj Koment

Hyrje

Fushat e patjetërsuara janë të shënuara me *

Nëse nuk jeni të regjistruar, atëherë klikoni Regjistro!

Para se të dërgoni komentin Tuaj ju lutemi që t’i përmbaheni rregullave të mëposhtme:

Mendimet e shprehura në komente janë opinione private të autorëve të komentit dhe nuk pasqyrojnë pikëpamjet e redaksisë së portalit informativ Titulli.

Gjithashtu lusim lexuesit e portalit Titulli që gjatë shkruarjes së komentit t’i përmbahen drejtshkrimit.

Redaksia mbanë të drejtën e mos aprovimit të komenteve me përmbajtje fyese, që janë vulgare, kërcënuese, raciste si dhe ato të cilat bëjnë thirrje në urrejtje etnike dhe nuk kontribuojnë në komunikim normal mes lexuesve të këtij portali.

Komentet që nuk kanë të bëjnë me temën dhe kanë përmbajtje të papërshtatshme rreth jetës private të personit në artikull, apo fyerje në autorët e tekstit si dhe anëtarët e redaksisë, nuk do të aprovohen.

Vërejtje: Për të dërguar komentin së pari duhet të regjistroheni me emrin (pseudonimin), me të cilin pas aprovimit nga redaksia, këtë emër unik (pseudonim) mund ta shfrytëzoni për dhënien e opinionit tuaj në hapësirën për komentim.