Ka inskenuar “kidnapimin” e së bijës për të përfituar 20-30 milionë franga!

Nga RedaksiaR 13.02.2018 14:04

Ky rast pati bërë bujë të madhe në mediet zvicerane dhe franceze javën e kaluar për shkak të rrethanave të paqarta në të cilat kishte ndodhur dhe për shkak të shumës së madhe të të hollave (20 deri 30 milionë franga) të plaçkitura

Policia franceze ka arestuar shoferin e makinës për transportimin e të hollave dhe të bijën e tij lidhur me rastin që ka ndodhur javën e kaluar në kufiriin mes Francës dhe Zvicrës, për të cilëmn ka shkruar edhe albinfo.ch. Ata dyshohen se kanë inskenuar “pengmarrjen” dhe “grabitjen” e të hollave të cilat shoferi nga Franca po i transportonte për llogari të një firme zvicerane.

Ky rast pati bërë bujë të madhe në mediet zvicerane dhe franceze javën e kaluar për shkak të rrethanave të paqarta në të cilat kishte ndodhur dhe për shkak të shumës së madhe të të hollave (20 deri 30 milionë franga) të plaçkitura.

Policia thotë se tash babai dhe e bija, të dyshuar për inskenim të rastit, po mbahen në një burg në Lion bashkë me një person që dyshohet se ka ndihmuar ata.

Natën e “kidnapimit”, e bija e shoferit të transportuesit të parave ka deklaruar para policëve se ajo ishte rrëmbyer në afërsi të Lionit (në një konvikt studentësh) nga dy burra, transmeton albinfo.ch. Ndërsa babai i saj ka thënë se pas kidnapimit, ai në një lokalitet në Kantonin Vaud ua ka dorëzuar kidnapuesve paratë që po transportonte.

 

Nga RedaksiaR 13.02.2018 14:04
Shkruaj Koment

Asnjë koment

Ende nuk ka komente!

Më lejoni tju them një histori të trishtuar! Ende nuk ka komente, por mund të jeni i pari që e komentoni këtë artikull.

Shkruaj një koment
Shiko të gjitha komentet

Shkruaj Koment

Regjistrohu

Fushat e patjetërsuara janë të shënuara me *
Pseudonimi publikohet së bashku me komentin e postuar.

Para se të dërgoni komentin Tuaj ju lutemi që t’i përmbaheni rregullave të mëposhtme:

Mendimet e shprehura në komente janë opinione private të autorëve të komentit dhe nuk pasqyrojnë pikëpamjet e redaksisë së portalit informativ Titulli.

Gjithashtu lusim lexuesit e portalit Titulli që gjatë shkruarjes së komentit t’i përmbahen drejtshkrimit.

Redaksia mbanë të drejtën e mos aprovimit të komenteve me përmbajtje fyese, që janë vulgare, kërcënuese, raciste si dhe ato të cilat bëjnë thirrje në urrejtje etnike dhe nuk kontribuojnë në komunikim normal mes lexuesve të këtij portali.

Komentet që nuk kanë të bëjnë me temën dhe kanë përmbajtje të papërshtatshme rreth jetës private të personit në artikull, apo fyerje në autorët e tekstit si dhe anëtarët e redaksisë, nuk do të aprovohen.

Vërejtje: Për të dërguar komentin së pari duhet të regjistroheni me emrin (pseudonimin), me të cilin pas aprovimit nga redaksia, këtë emër unik (pseudonim) mund ta shfrytëzoni për dhënien e opinionit tuaj në hapësirën për komentim.