Bëhet e ditur se kur do të vijë në Kosovë Dushko Markoviq

Nga RedaksiaR 12.02.2018 14:25

Vizita e kryeministrit malazez është konfirmuar edhe zyrtarisht

Qeveria e Kosovës ka bërë të ditur për gazetën “Zëri”, se kryeministri malazez Dushko Markoviq do të qëndrojë në Kosovë me 14 dhe 15 shkurt.

“Kryeministri i Malit te Zi do ta vizitojë Kosovën me 14 dhe 15 shkurt 2018”, thuhet në përgjigjen e Qeverisë.

Kjo vizitë e tij do të realizohet me ftesën e kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj.

Ky i fundit kishte deklaruar se në fokus do të jetë rritja e bashkëpunimit ndërshtetëror, duke mos mohuar se temë do të jetë edhe shenjëzimi i kufirit.

 

Përveç takimit me Haradinajn, Markoviq sipas agjendës që ishte bërë publike javën e kaluar, (kur edhe dështoi vizita e tij për shkaqe atmosferike) do të zhvillonte takim edhe me kryetarin e Kuvendit, Kadri Veseli.

Mirëpo në përgjigjen e Qeverisë dhënë “Zërit”, thuhet se agjenda e vizitës se Markoviq do të ndryshojë. 

“Agjenda e plote e vizitës se tij, do te shpërndahet me kohe. Nuk do te jete e njëjta nga vizita e planifikuar herën e kaluar”, ka thënë Donjeta Gashi për “Zeri.info”, nga zyra për informim e kryeministrit Haradinaj.

 

Nga RedaksiaR 12.02.2018 14:25
Shkruaj Koment

Asnjë koment

Ende nuk ka komente!

Më lejoni tju them një histori të trishtuar! Ende nuk ka komente, por mund të jeni i pari që e komentoni këtë artikull.

Shkruaj një koment
Shiko të gjitha komentet

Shkruaj Koment

Hyrje

Fushat e patjetërsuara janë të shënuara me *

Nëse nuk jeni të regjistruar, atëherë klikoni Regjistro!

Para se të dërgoni komentin Tuaj ju lutemi që t’i përmbaheni rregullave të mëposhtme:

Mendimet e shprehura në komente janë opinione private të autorëve të komentit dhe nuk pasqyrojnë pikëpamjet e redaksisë së portalit informativ Titulli.

Gjithashtu lusim lexuesit e portalit Titulli që gjatë shkruarjes së komentit t’i përmbahen drejtshkrimit.

Redaksia mbanë të drejtën e mos aprovimit të komenteve me përmbajtje fyese, që janë vulgare, kërcënuese, raciste si dhe ato të cilat bëjnë thirrje në urrejtje etnike dhe nuk kontribuojnë në komunikim normal mes lexuesve të këtij portali.

Komentet që nuk kanë të bëjnë me temën dhe kanë përmbajtje të papërshtatshme rreth jetës private të personit në artikull, apo fyerje në autorët e tekstit si dhe anëtarët e redaksisë, nuk do të aprovohen.

Vërejtje: Për të dërguar komentin së pari duhet të regjistroheni me emrin (pseudonimin), me të cilin pas aprovimit nga redaksia, këtë emër unik (pseudonim) mund ta shfrytëzoni për dhënien e opinionit tuaj në hapësirën për komentim.