Dubai me tjetër rekord botëror, ja kush është mrekullia e radhës (FOTO)

Nga RedaksiaR 12.02.2018 14:17

Dubai ka mposhtur rekordin e tij të dielën teksa bëri të ditur se po çel hotelin e ri më të gjatë në botë.

Gevora Hotel, 75 katësh, mbi horizonin e Dubait, është 365 metra e lartë, duke tejkaluar me një metër parardhësin, Dubai’s JW Mariott Marquis.

Sipas të përditshmes emirate, The National thotë se klientët e parë të Gevora priten të hënën.

Secila nga dy kullat ka 804 dhoma, me një pishinë me kuvertë që ndodhet në katin e shtatë të saj.

Si ndërtesa më e lartë e Dubait vazhdon të jetë Burj Khalifa, 828 metra e lartë. Emiratet tërheqin 20 milionë turistë në vit vetëm nga ndërtesat e saj qiellgërvishtëse.

 

 

 
 

Nga RedaksiaR 12.02.2018 14:17
Shkruaj Koment

Asnjë koment

Ende nuk ka komente!

Më lejoni tju them një histori të trishtuar! Ende nuk ka komente, por mund të jeni i pari që e komentoni këtë artikull.

Shkruaj një koment
Shiko të gjitha komentet

Shkruaj Koment

Hyrje

Fushat e patjetërsuara janë të shënuara me *

Nëse nuk jeni të regjistruar, atëherë klikoni Regjistro!

Para se të dërgoni komentin Tuaj ju lutemi që t’i përmbaheni rregullave të mëposhtme:

Mendimet e shprehura në komente janë opinione private të autorëve të komentit dhe nuk pasqyrojnë pikëpamjet e redaksisë së portalit informativ Titulli.

Gjithashtu lusim lexuesit e portalit Titulli që gjatë shkruarjes së komentit t’i përmbahen drejtshkrimit.

Redaksia mbanë të drejtën e mos aprovimit të komenteve me përmbajtje fyese, që janë vulgare, kërcënuese, raciste si dhe ato të cilat bëjnë thirrje në urrejtje etnike dhe nuk kontribuojnë në komunikim normal mes lexuesve të këtij portali.

Komentet që nuk kanë të bëjnë me temën dhe kanë përmbajtje të papërshtatshme rreth jetës private të personit në artikull, apo fyerje në autorët e tekstit si dhe anëtarët e redaksisë, nuk do të aprovohen.

Vërejtje: Për të dërguar komentin së pari duhet të regjistroheni me emrin (pseudonimin), me të cilin pas aprovimit nga redaksia, këtë emër unik (pseudonim) mund ta shfrytëzoni për dhënien e opinionit tuaj në hapësirën për komentim.