Albana Ejupi, finaliste e Konkursit Ndërkombëtar të Pikturës në Poloni

Nga RedaksiaI 10.02.2018 09:57

Piktorja e re nga Kosova, Albana Ejupi, është kualifikuar në listën e finalistëve të “Konkursit të 3të Ndërkombëtar të Pikturës”, që do të mbahet në Poloni, shkruan KultPlus.

Për të qenë pjesë e listës së finalistëve, puna e Albana Ejupit ka kaluar në tri etapat të vlerësimit.

 

“The 3rd International Painting Competition” Poloni (Misioni i Konkursit Ndërkombëtar të Pikturës) ka për qëllim mbështetjen dhe promovimin e punës se piktorëve të talentuar nga Polonia dhe nga kontinenti.

Ky konkurs këtë vit arriti të mbledhë gjithsej 586 aplikues, ku nga ta në fazën e dytë kaluan 54 artistë, për të vazhduar në rundin final me emrat e 24 artistëve finalist, shkruan KultPlus.

Ceremonia e shpalljes së tre fituesve do të bëhet pas dy ekspozitave ndërkombëtare në Poloni.

Ekspozita e parë do të paraqitet në galerinë “Galeria przy Kozach Służewskiego Do-mu Kultury “, më 9 mars 2018 deri më 4 prill. Ekspozita e dytë do të paraqitet në Galerinë e Pikturës së Akademisë së Arteve të Bukura (ASP) në Krakov.
Ekspozita do të fillojë në 6 Prill dhe do të zgjasë deri në 22 e prillit 2018.

Nga RedaksiaI 10.02.2018 09:57
Shkruaj Koment

Asnjë koment

Ende nuk ka komente!

Më lejoni tju them një histori të trishtuar! Ende nuk ka komente, por mund të jeni i pari që e komentoni këtë artikull.

Shkruaj një koment
Shiko të gjitha komentet

Shkruaj Koment

Hyrje

Fushat e patjetërsuara janë të shënuara me *

Nëse nuk jeni të regjistruar, atëherë klikoni Regjistro!

Para se të dërgoni komentin Tuaj ju lutemi që t’i përmbaheni rregullave të mëposhtme:

Mendimet e shprehura në komente janë opinione private të autorëve të komentit dhe nuk pasqyrojnë pikëpamjet e redaksisë së portalit informativ Titulli.

Gjithashtu lusim lexuesit e portalit Titulli që gjatë shkruarjes së komentit t’i përmbahen drejtshkrimit.

Redaksia mbanë të drejtën e mos aprovimit të komenteve me përmbajtje fyese, që janë vulgare, kërcënuese, raciste si dhe ato të cilat bëjnë thirrje në urrejtje etnike dhe nuk kontribuojnë në komunikim normal mes lexuesve të këtij portali.

Komentet që nuk kanë të bëjnë me temën dhe kanë përmbajtje të papërshtatshme rreth jetës private të personit në artikull, apo fyerje në autorët e tekstit si dhe anëtarët e redaksisë, nuk do të aprovohen.

Vërejtje: Për të dërguar komentin së pari duhet të regjistroheni me emrin (pseudonimin), me të cilin pas aprovimit nga redaksia, këtë emër unik (pseudonim) mund ta shfrytëzoni për dhënien e opinionit tuaj në hapësirën për komentim.