Në mars fillon ndërtimi i autostradës për Gjilan

Nga RedaksiaR 09.02.2018 12:13

Kadriu: Janë siguruar 126 milionë euro për autostradën

Zëvendësministri i Infrastrukturës, Rexhep Kadriu ka bërë të ditur se në muajin mars do të fillojë ndërtimi i autostradës për Gjilan.

“Jemi në fazën për fillimin e ndërtimit të autostradës për Gjilan. Për këtë autostradë janë siguruar 126 milionë euro”, tha Kadriu për televizionin publik. Sipas tij, pjesa e autostradës “Arbër Xhaferi” deri në Kaçanik do të lëshohet në muajin qershor të këtij viti.

“Në këtë autostradë po ndërtohet ura më e madhe në rajon, 6.7 km është ura e Kaçanikut dhe e gjitha është në ajër dhe kalon mbi lumin Lepenc, nga Kaçanikut deri në Han të Elezit.

Kjo urë do të jetë edhe atraksion turistik”, shtoi Kadriu. 


Nga RedaksiaR 09.02.2018 12:13
Shkruaj Koment

Asnjë koment

Ende nuk ka komente!

Më lejoni tju them një histori të trishtuar! Ende nuk ka komente, por mund të jeni i pari që e komentoni këtë artikull.

Shkruaj një koment
Shiko të gjitha komentet

Shkruaj Koment

Hyrje

Fushat e patjetërsuara janë të shënuara me *

Nëse nuk jeni të regjistruar, atëherë klikoni Regjistro!

Para se të dërgoni komentin Tuaj ju lutemi që t’i përmbaheni rregullave të mëposhtme:

Mendimet e shprehura në komente janë opinione private të autorëve të komentit dhe nuk pasqyrojnë pikëpamjet e redaksisë së portalit informativ Titulli.

Gjithashtu lusim lexuesit e portalit Titulli që gjatë shkruarjes së komentit t’i përmbahen drejtshkrimit.

Redaksia mbanë të drejtën e mos aprovimit të komenteve me përmbajtje fyese, që janë vulgare, kërcënuese, raciste si dhe ato të cilat bëjnë thirrje në urrejtje etnike dhe nuk kontribuojnë në komunikim normal mes lexuesve të këtij portali.

Komentet që nuk kanë të bëjnë me temën dhe kanë përmbajtje të papërshtatshme rreth jetës private të personit në artikull, apo fyerje në autorët e tekstit si dhe anëtarët e redaksisë, nuk do të aprovohen.

Vërejtje: Për të dërguar komentin së pari duhet të regjistroheni me emrin (pseudonimin), me të cilin pas aprovimit nga redaksia, këtë emër unik (pseudonim) mund ta shfrytëzoni për dhënien e opinionit tuaj në hapësirën për komentim.