Perez vendos, ja cili trajner do të jetë zëvendësues i Zidane

Nga RedaksiaR 08.02.2018 08:52

Befason Florentino Perez

Presidenti i Real Madridit, Florentino Perez ka vendosur që në fund të sezonit të prish kontratën e Zinedine Zidane

Florentino Perez është duke punuar që të gjejë një trajner për sezonin e ri 2018/19, pasi ka humbur besimin në Zinedine Zidane.

Real Madrid është eliminuar nga Copa del Rey, është 19 pikë mbrapa Barcelonës në La Liga dhe gara e vetme ku po garon është Liga e Kampionëve.

Sipas Mundo Deportivo, Perez tashmë ka vendosur dhe gjatë verës së ardhshme do të bëjë ndryshime.

Dëshira e tij më e madhe do të jetë përzgjedhësi i Gjermanisë, Joachim Low, i cili shihet si adekuat për të bërë revolucion në Madrid.

Në rast se Low refuzon të marrë drejtimin e Realit, atëherë alternativa tjera janë, Mauricio Pochettino, Maurizio Sarri, Guti dhe Massimiliano Allegri. 

 

Nga RedaksiaR 08.02.2018 08:52
Shkruaj Koment

Asnjë koment

Ende nuk ka komente!

Më lejoni tju them një histori të trishtuar! Ende nuk ka komente, por mund të jeni i pari që e komentoni këtë artikull.

Shkruaj një koment
Shiko të gjitha komentet

Shkruaj Koment

Hyrje

Fushat e patjetërsuara janë të shënuara me *

Nëse nuk jeni të regjistruar, atëherë klikoni Regjistro!

Para se të dërgoni komentin Tuaj ju lutemi që t’i përmbaheni rregullave të mëposhtme:

Mendimet e shprehura në komente janë opinione private të autorëve të komentit dhe nuk pasqyrojnë pikëpamjet e redaksisë së portalit informativ Titulli.

Gjithashtu lusim lexuesit e portalit Titulli që gjatë shkruarjes së komentit t’i përmbahen drejtshkrimit.

Redaksia mbanë të drejtën e mos aprovimit të komenteve me përmbajtje fyese, që janë vulgare, kërcënuese, raciste si dhe ato të cilat bëjnë thirrje në urrejtje etnike dhe nuk kontribuojnë në komunikim normal mes lexuesve të këtij portali.

Komentet që nuk kanë të bëjnë me temën dhe kanë përmbajtje të papërshtatshme rreth jetës private të personit në artikull, apo fyerje në autorët e tekstit si dhe anëtarët e redaksisë, nuk do të aprovohen.

Vërejtje: Për të dërguar komentin së pari duhet të regjistroheni me emrin (pseudonimin), me të cilin pas aprovimit nga redaksia, këtë emër unik (pseudonim) mund ta shfrytëzoni për dhënien e opinionit tuaj në hapësirën për komentim.