Adnan Salihu mundë të bëhet kryetar i kuvendit, a është stabil koalicioni?

Nga Redaksia 01.02.2018 09:53

Adnan Salihu, këshilltarë në kuvendin komunal të komunës së Bujanocit mundë të zëvendësojë pozitë e kryetarit të këtij institucioni pas situatës së re të krijuar. nga vdekja e Jonuz Musliut.

Ai për mediat serbe është shprehur se nuk mundë të demantoj apo vërtetoj se ai mundë të zgjidhet kryetar o kuvendit komunal në Bujanoc për të trashëguar pozitën e ish Jonuz Musliut, shkruan Titulli.com.

Salihu tha se vendimi do të sjellë shumë shpejtë duke respektuar rregullat procedurale.

Redaksia e Titulli.com është njoftuar se Lëvizja e Progresit Demokratik gjatë ditës së djeshme ka mbajtur mbledhjen e parë për këtë vit dhe ka vendosur për trashëgimtar të përfaqësuesit zyrtarë të partisë Adnan Salihu.

LPD në mbledhjen e njëjtë nuk ka vendosur akoma se kush mundë të jetë kandidatë për kryetar të kuvendit komunal në Bujanoc.

Adnan Salihu duke folur për koalicionin qeverisës është shprehur se koalicioni është stabil dhe se nga pasiguria politike nuk ka askush përfitime./Titulli.com/

Nga Redaksia 01.02.2018 09:53
Shkruaj Koment

Asnjë koment

Ende nuk ka komente!

Më lejoni tju them një histori të trishtuar! Ende nuk ka komente, por mund të jeni i pari që e komentoni këtë artikull.

Shkruaj një koment
Shiko të gjitha komentet

Shkruaj Koment

Hyrje

Fushat e patjetërsuara janë të shënuara me *

Nëse nuk jeni të regjistruar, atëherë klikoni Regjistro!

Para se të dërgoni komentin Tuaj ju lutemi që t’i përmbaheni rregullave të mëposhtme:

Mendimet e shprehura në komente janë opinione private të autorëve të komentit dhe nuk pasqyrojnë pikëpamjet e redaksisë së portalit informativ Titulli.

Gjithashtu lusim lexuesit e portalit Titulli që gjatë shkruarjes së komentit t’i përmbahen drejtshkrimit.

Redaksia mbanë të drejtën e mos aprovimit të komenteve me përmbajtje fyese, që janë vulgare, kërcënuese, raciste si dhe ato të cilat bëjnë thirrje në urrejtje etnike dhe nuk kontribuojnë në komunikim normal mes lexuesve të këtij portali.

Komentet që nuk kanë të bëjnë me temën dhe kanë përmbajtje të papërshtatshme rreth jetës private të personit në artikull, apo fyerje në autorët e tekstit si dhe anëtarët e redaksisë, nuk do të aprovohen.

Vërejtje: Për të dërguar komentin së pari duhet të regjistroheni me emrin (pseudonimin), me të cilin pas aprovimit nga redaksia, këtë emër unik (pseudonim) mund ta shfrytëzoni për dhënien e opinionit tuaj në hapësirën për komentim.