Olivier Giroud te Chelsea, pritet vetëm zyrtarizimi

Nga Redaksia 30.01.2018 20:44

Chelsea ka arritur marrëveshje për transferimin e Olivier Giroud nga Arsenali.

Londinezët e kaltër duhet të kënaqen me francezin pasi nuk arritën të nënshkruanin me Fernando Llorente dhe Edin Dzeko që ishin objektivat primar.

Giroud ka udhëtuar me Arsenalin për ndeshjen e sotme ndaj Swansea City, por do ta fillojë ndeshjen nga banka rezervë.

Chelsea e ka bindur Arsenalin për shitjen e Giroud, pasi Dortmundit i duhet një zëvendësues pas shitjes së Aubameyang.

Michy Batshuayi do të jetë ai që do të udhëtojë për në Dortmund.

Giroud ka kontratë vetëm edhe 18 muja me Arsenalin, por Chelsea duhet të paguajë diku rreth 20 milionë euro.

Chelsea po ashtu është duke punuar që ta sjellë edhe Emerson Palmieri nga Roma, për shifrën e 20 milionë eurove, plus edhe bonuse. /Telegrafi/  

 

 

 

Nga Redaksia 30.01.2018 20:44
Shkruaj Koment

Asnjë koment

Ende nuk ka komente!

Më lejoni tju them një histori të trishtuar! Ende nuk ka komente, por mund të jeni i pari që e komentoni këtë artikull.

Shkruaj një koment
Shiko të gjitha komentet

Shkruaj Koment

Hyrje

Fushat e patjetërsuara janë të shënuara me *

Nëse nuk jeni të regjistruar, atëherë klikoni Regjistro!

Para se të dërgoni komentin Tuaj ju lutemi që t’i përmbaheni rregullave të mëposhtme:

Mendimet e shprehura në komente janë opinione private të autorëve të komentit dhe nuk pasqyrojnë pikëpamjet e redaksisë së portalit informativ Titulli.

Gjithashtu lusim lexuesit e portalit Titulli që gjatë shkruarjes së komentit t’i përmbahen drejtshkrimit.

Redaksia mbanë të drejtën e mos aprovimit të komenteve me përmbajtje fyese, që janë vulgare, kërcënuese, raciste si dhe ato të cilat bëjnë thirrje në urrejtje etnike dhe nuk kontribuojnë në komunikim normal mes lexuesve të këtij portali.

Komentet që nuk kanë të bëjnë me temën dhe kanë përmbajtje të papërshtatshme rreth jetës private të personit në artikull, apo fyerje në autorët e tekstit si dhe anëtarët e redaksisë, nuk do të aprovohen.

Vërejtje: Për të dërguar komentin së pari duhet të regjistroheni me emrin (pseudonimin), me të cilin pas aprovimit nga redaksia, këtë emër unik (pseudonim) mund ta shfrytëzoni për dhënien e opinionit tuaj në hapësirën për komentim.